اسرار معنوی ‘The Mandalorian’

اما در یک قسمت اخیر ، شکارچی فضل رواقی شاید با ترسناک ترین دشمن خود روبرو شود: کثرت گرایی.

برای ناآگاهان ، “ماندالوریان” یک سریال زنده است که حاشیه بیرونی کهکشان “جنگ ستارگان” رو به گسترش است. در فصل دو ، در حال پخش از دیزنی + ، شخصیت اصلی – به نام دین جارین – به دنبال ماندالوریایی های دیگر است ، مهاجر مهاجر از سیاره خانه خود.

جارین که توسط یک فرقه مذهبی پرورش یافته است ، ناگهان سایر ماندالوریایی ها را کشف می کند که – نفس نفس می زنند! – پیرو اعتقادات مختلف ، یا شاید هیچ عقیده ای باشید. او با اشتیاق مردی که ساندویچ ژامبون را به بریس تحویل داد ، از این واقعیت جدید استقبال می کند.

با قضاوت گوگل ، بسیاری از مردم در مورد مرموز “راه ماندالور” ، عقیده مشترک Djarin و فرقه اش کنجکاو هستند. سوال ، “دین ماندالوری چیست؟” به طور مداوم از سال گذشته که این نمایش آغاز شد ، روند ترند داشته است.

اعتباری ماندالوریایی ، “سلاح ها بخشی از دین من هستند” ، اکنون نیز روند دارد. (این بد است؟ بد به نظر می رسد.)

پاسخ این س questionال ، تاکنون کم بوده است. اما یک قسمت اخیر حاوی یک افشاگری بزرگ بود.

“جنگ ستارگان” از همان ابتدا موضوعات مذهبی را به نمایش می گذارد

این اولین بار نیست که “جنگ ستارگان” در دین مبهوت می شود. جورج لوکاس ، خالق حق رای دادن ، گفته است که می خواست جوانان آمریکایی را با آموزه های معنوی هر چند “افسانه های جدید” آشنا کند. وی گفت: “من می خواستم این کار را بکنم تا جوانان شروع به پرسیدن س aboutالاتی درباره این رمز و راز کنند.”

در دهه 70 و 80 ، حماسه بین ستاره ای سنت های شرقی ، عمدتاً بودیسم و ​​تائوئیسم را کاوش می کند ، همانطور که بسیاری از دام های “معنوی ، اما نه مذهبی” همان کار را می کردند. در آغاز هزاره ، “جنگ ستارگان” شوق مک میندولونس را در خود گرفت – “تهدید شبح” در سال 1999 با دو جدی در مورد مزایای مراقبه صحبت می کند.

مشاهده مقاله جدید
Nortosce: شهر ایتالیا که فقط دو نفر در آن زندگی می کنند اما ماسک می زنند

و اکنون ، با “ماندالوریان” ، جهان “جنگ ستارگان” را می بینیم که از ویژگی معاصر دیگری از دین وام گرفته است: نبرد بین محافظه کاران ارتدوکس و لیبرال ها.

تا همین اواخر ، این نمایش صریح ترین جزئیات مربوط به آیین ماندالوریا را تحت پوشش داشت. ما می دانیم که ماندالوریایی ها خود را شکارچی و طعمه می دانند ، هرگز کلاه ایمنی خود را در مقابل افراد دیگر بر نمی دارند و قول می دهند که همیشه در یک جنگ بلستر از یکدیگر محافظت کنند. و چیزهای اسلحه.

(در مورد سایر سریال های “جنگ ستارگان” موارد بیشتری درباره ماندالوری ها وجود دارد.)

از زمان نجات به عنوان یتیم جنگی ، جارین در “راه” تحصیل کرد ، که به اعتقاد او همه منحصر به فرد و مشترک است. اما ، در یک قسمت اخیر به نام “The Heiress” ، او از ملاقات با ماندالوریایی های دیگر که به طور سرسری کلاه ایمنی خود را برداشته و یک تابوی بزرگ را بشکنند ، شوکه شده است.

این ماندالوریایی های جدید شیوه های محافظه کارانه Djarin را مسخره می کنند و به او می گویند که او در واقع بخشی از فرقه کوچکی از غیرت های مذهبی به نام “دیده بان مرگ” است.

به عبارت دیگر ، فقط یک راه وجود ندارد. راه وجود دارد

تماشای شوک و آشفتگی Djarin در این خبر ناخوشایند مانند دیدن یک دانشجوی تازه وارد بنیادگرا در اولین کلاس الهیات در یک دانشگاه هنرهای لیبرال بود. ذهن دمیده شده.

این لحظه ممکن است نقطه عطفی برای Djarin باشد. یک نویسنده آن را با یک جوان آمیش مقایسه کرد “سرانجام در رامسپرینگا کهکشانی”. دیگری گفت این باید یک “بحران عظیم معنوی” ایجاد کند.

‘ماندالوریان’ بازتاب دهنده داستان دین آمریکایی است

دیدن برخی از موازات با دنیای خود ما کار سختی نیست. یک جوان گمشده در یک فرقه خشن و ضد فرهنگ هویت ، جامعه و رسالت می یابد. او از تنوع ایمان خود چیزی نمی داند و کسانی که اختلاف دارند را تحقیر می کند.

مشاهده مقاله جدید
نقد و بررسی «سارا کوپر: همه چیز خوب است»: نتفلیکس صحنه طنز بیشتری را به طنزپرداز ترامپ ارائه می دهد

سپس کثرت گرایی – کلمه ای جذاب برای توانایی زندگی مشترک ما در میان اختلافات – او را از کلاه ایمنی براقش عبور می دهد.

در “ماندالوریان” ، جارین ضعیف تأکید می کند: “فقط یک راه وجود دارد. راه ماندالور” ، سپس کوله پشتی راکت خود را روشن کرده و پرواز می کند.

بحث تمام شد

انتظار می رود نه برای مدت طولانی.

ما خودمان در کثرت گرایی خیلی خوب نیستیم.

از برخی جهات ، برخورد دیدگاه های مذهبی در “ماندالوریان” داستان دین آمریکایی در چند دهه گذشته را بازتاب می دهد. در حالی که معتقدین در مورد حقوق LGBTQ ، آزادی مذهبی و تفسیرهای کتاب مقدس بحث می کنند ، دوزها قطبی تر شده و یافتن نقاط مشترک دشوارتر است.

برخی از کارشناسان موجهای بیگانه ستیزی و قبیله گرایی را می بینند و آینده ای ضعیف را برای همزیستی مسالمت آمیز پیش بینی می کنند.

آنها یک نکته دارند.

به عنوان مثال ، در ایالات متحده ، داده های جدید FBI نشان می دهد که جنایات نفرت در سال 2019 به بالاترین سطح در بیش از یک دهه گذشته رسیده است. بنا به گفته FBI بیشتر این حوادث ناشی از تعصب نژادی یا قومی و 20٪ دیگر تعصب مذهبی بوده است.

از آنجا که این هالیوود است ، به نظر می رسد اجتناب ناپذیر است كه ماندالوریان سرانجام راه وحدت طلبانه وحدت طلبانه را در پیش گیرد و عقاید خود را به طور پیوسته یكی از بین ببرد.

خوب است که این اتفاق نیفتد. بسیار جالب تر است که به جای تسلیم شدن ، فردی را که با عقایدش مبارزه می کند تماشا کنید. چه می شود اگر جارین به راه خود و دیگران به راه خود وفادار بماند ، بدون اینکه هیچ یک از طرفین تلاش کند طرف دیگر را تغییر دهد یا زورگو کند.

مشاهده مقاله جدید
سایت های مرجع اخبار لحظه ای ایران

ما می توانیم از مدل های بیشتری برای چگونگی همزیستی افراد مختلف بدون عقاید مشترک استفاده کنیم ، حتی اگر از یک کهکشان بسیار دور باشند.