بازگشت 737 MAX به آسمان برای مسافران معنی خواهد داشت

(CNN) – آیا با بوئینگ 737 MAX پرواز می کنید؟ این سوال در آینده نزدیک وقتی هواپیمایی که برای مدت حدود 600 روز زمین گیر شده است دوباره به کار خود بپردازد ، برای مسافران کاملاً واقعی خواهد بود.

737 MAX در مارس 2019 پس از دو تصادف در طی 5 ماه از یکدیگر که منجر به کشته شدن 346 نفر شد ، زمین گیر شد.

اکنون همه نشانه ها نشان دهنده این است که هواپیمایی دارای مجوز است تا به زودی در ایالات متحده به دنبال تغییراتی که توسط نهادهای نظارتی اعمال شده است دوباره به کار خود برگردد.

مدیر اداره حمل و نقل هوایی فدرال ایالات متحده (FAA) استیو دیکسون در اوایل این هفته گفت که بررسی تغییرات پیشنهادی طرح “در روزهای آینده به پایان می رسد” و انتظار می رود روند تنظیم مقررات از آنجا نسبتاً ساده باشد.

2020 سالی است که بی سابقه در حالت عادی جدید است و البته ایالت واشنگتن دی سی نیز از این قاعده مستثنی نیست. اما حتی اگر FAA به این جدول زمانی پایبند باشد ، اغراق نیست اگر بگوییم هواپیمایی نقشه راهی ندارد تا مسافران را متقاعد کند که آخرین نسل از پرفروش ترین هواپیماهای جهان ، بوئینگ 737 ، ایمن است.

برخی از شرکت های هواپیمایی از جمله خطوط هوایی آمریكا در حال شروع بلیط فروشی در MAX هستند (البته در این حالت با یك سفر رفت و برگشت روزانه).

سخنگوی خطوط هوایی آمریكا ، كورتیس بلسینگ می گوید: “مشتریان ما قادر خواهند بود تا حتی اگر برنامه تغییر كند ، به راحتی تشخیص دهند كه آیا آنها با 737 MAX سفر می كنند.” “نوع هواپیما از طریق مسیر رزرو قابل مشاهده خواهد بود و در صورت تغییر برنامه ، اطلاع رسانی وجود خواهد داشت.”

یونایتد ایرلاینز به مسافران قول می دهد در صورت عدم تمایل به پرواز با MAX قادر به رزرو مجدد خواهند بود.

در همین حال ، شرکت هواپیمایی Southwest Airlines – که بزرگترین ناوگان MAX را در ایالات متحده قبل از زمینگیری داشت – می گوید که این مدت زمان بیشتری طول خواهد کشید ، که پیشنهاد می کند سه ماه تا چهار ماه از بازپرداخت قانونی تا بازگشت به سرویس باشد.

مایک ون د ون ، مدیر ارشد عملیاتی جنوب غربی ، در تماس تلفنی صنعت در ماه اکتبر گفت: “ما تجربه عملیاتی قابل توجهی با هواپیما داریم. این هواپیما مقرون به صرفه ترین هواپیما است. قابل اعتمادترین هواپیما است. هواپیمای سازگار با محیط زیست ، و راحت ترین هواپیمای ماست. بنابراین ما واقعاً مشتاق پرواز دوباره آن هستیم. “

اما بعید است استدلال هایی که ممکن است سرمایه گذاران را درگیر خود کند مسافران را ترغیب کند.

یک بوئینگ 737 MAX به سرپرستی رئیس FAA استیو دیکسون هنگام پرواز آزمایشی در 30 سپتامبر در سیاتل بلند می شود.

یک بوئینگ 737 MAX به سرپرستی رئیس FAA استیو دیکسون هنگام پرواز آزمایشی در 30 سپتامبر در سیاتل بلند می شود.

مشاهده مقاله جدید
BTS اولین نامزدی گرمی خود را برای "Dynamite" کسب کرد

استفان برشیر / گتی ایماژ

راحت بودن مسافران یک سفارش بلند است

اساساً ، بخشی از مشكل متقاعد كردن مسافران به ایمن بودن MAX این است كه هیچ كتابی برای نحوه انجام این كار وجود ندارد و مسئله دیگر اینكه صنعت هواپیمایی و هواپیمایی تجاری دوست ندارند در مورد ایمنی صحبت كنند.

بخش قابل توجهی از جمعیت در حال حاضر نوعی ترس از پرواز را تجربه می کنند و آنها نمی خواهند این تعداد را افزایش دهند.

همچنین این خطر وجود دارد که یک فعالیت ایمنی بتواند ترس مسافران را افزایش دهد: اگر بوئینگ و شرکت های هواپیمایی 737 MAX با روابط عمومی روبرو شوند – که هزینه بر است ، و بزرگترین رکود اقتصادی هم زمان آن نیست – – آنها خطر دارند مشکلات هواپیما را به مردم یادآوری کنند یا افرادی را که دو سال پیش اخبار را تماشا نمی کردند از آنها آگاه کنند.

آدیسون شونلند ، شریک شرکت تجزیه و تحلیل هواپیمایی AirInsight Group ، مستقر در ایالات متحده ، توضیح می دهد: “بوئینگ باید نگران عواقب ناخواسته صحبت در مورد ایمنی باشد.”

“این یک چیز حساس است زیرا شما می خواهید مسافران اساساً فراموش نکنند که در MAX هستند. چگونه بوئینگ می تواند این کار را یکپارچه انجام دهد؟ با صحبت آمریکایی ها در مورد آموزش به مشتریان خود ، این کمک می کند ، اما باز هم عواقب ناخواسته ای به دنبال خواهد داشت. آن را بیرون بکشید و ادعا کنید MAX بیشترین آزمایش هواپیمایی است که بوئینگ تحویل داده است؟ “
هواپیماهای Southwest Airlines 737 MAX در مارس 2019 در کالیفرنیا پارک کردند.

هواپیماهای Southwest Airlines 737 MAX در مارس 2019 در کالیفرنیا پارک کردند.

ماریو تاما / گتی ایماژ

در واقع ، شرکتهای هواپیمایی مدتی استراتژیهای خود را در مورد چگونگی ایجاد تعادل با استفاده از هواپیماهای MAX مورد نیاز خود با توجه به اینکه برخی (یا حتی بسیاری از) مسافران تمایل به پرواز با آنها ندارند ، استراتژیک می کنند.

با توجه به اینکه بحران Covid-19 فشار بر ناوگان های موجود را کاهش داده است ، برخی از اتاق های هواپیما برای جلوگیری از اولین حرکت در خطوط هوایی وجود دارد ، اما در برخی موارد برخی از شرکت های هواپیمایی باید اولین هواپیمایی باشند که MAX را به هوا باز می گرداند.

و این با علاقه بی نظیری از سوی ناظران ، رسانه ها و مسافران روبرو خواهد شد.

ما در دهه 2020 زندگی می کنیم ، جایی که تقریباً همه افرادی که در حال پرواز هستند یک تلفن همراه برای ضبط آنچه اتفاق می افتد دارند و فقط یک مسافر طول می کشد تا ویروسی شود در حالی که با ترس از اینکه سوار 737 MAX شود ، به دلیل اینکه مأمور دروازه کار بیش از حد خودداری می کند یا قادر به رزرو مجدد آنها نیست ، گریه می کند تا یک مشکل جدی در تصویر ایجاد کنید – چه رسد به اولین باری که 737 MAX مجبور به تغییر مسیر یا بازگشت به فرودگاه عزیمت خود برای یک مسئله نسبتاً معمول است.

فراتر از هرگونه حمله برق آسا در روابط عمومی ، می توانید از اکثر شرکت های هواپیمایی انتظار داشته باشید که سیاستی (آشکار یا بی سر و صدا) در نظر بگیرند که در آن مسافرانی که نمی خواهند با 737 MAX پرواز کنند ، می توانند بلیط خود را بدون پرداخت هزینه اضافی تغییر دهند.

بنابراین چه زمانی AirInsight’s Schonland آماده سوار شدن به 737 MAX خواهد بود؟

او می گوید: “جواب من برای مدتی نیست. شاید صبر كنید تا ببینید كه چگونه پیش می رود. من كاملاً مطمئن هستم كه MAX تجدید نظر شده هواپیمای بهتری از سیستم ها و ایمنی خواهد بود.”

شونلند نتیجه گیری می کند: “اما هنوز هم” هیچ تلاشی برای امتحان آن نمی کند. “

یک هواپیمای بوئینگ 737 MAX در خط تولید این شرکت در مارس 2019 در رنتون ، واشنگتن به تصویر کشیده شده است.

یک هواپیمای بوئینگ 737 MAX در خط تولید این شرکت در مارس 2019 در رنتون ، واشنگتن به تصویر کشیده شده است.

مشاهده مقاله جدید
Jeremih با عوارض شدید Covid-19 مبارزه می کند

استفان برشیر / گتی ایماژ

بوئینگ یک مشکل دیگر دارد: بقیه جهان

مهمتر از همه ، بوئینگ فقط نیازی به ترغیب آمریکایی ها یا نهادهای نظارتی ایالات متحده ندارد.

پس از افشاگری های لعنتی در تحقیقات از بوئینگ ، تنظیم کننده آن FAA ، و روابط بین آنها – از جمله گزارش کمیته حمل و نقل مجلس ایالات متحده ، که به وضوح بیان می کند که “بوئینگ در طراحی و توسعه MAX شکست خورد ، و FAA در آن شکست خورد نظارت بر بوئینگ و صدور گواهینامه آن از هواپیما “- آژانس های بین المللی تنظیم کننده ایمنی هواپیمایی اصرار دارند که تصمیم خود را بگیرند.

علاوه بر تصمیمات کلیدی تنظیم کننده هوانوردی اروپا ، EASA و CAAC چین ، صدور گواهینامه از تنظیم کننده های مستقل کوچکتر در کشورهای کلیدی مانند استرالیا ، کانادا ، ژاپن ، سنگاپور و امارات متحده عربی بسیار مهم خواهد بود.

برای بوئینگ و ایالات متحده نیز یک مسئله گسترده تر در چین وجود دارد: روابط سیاسی-اقتصادی فزاینده پیچیده بین ایالات متحده و چین ، بوئینگ صادر کننده آمریکایی را به عنوان یک بازیگر اصلی بازی می کند.

فراتر از نقش اساسی صدور گواهینامه ایمنی CAAC ، منافع چین در توسعه برنامه های هواپیمایی داخلی است که تجزیه و تحلیل عمیق سیستم های MAX به آن کمک می کند. و البته ، بوئینگ اهرم فشار بسیار مفیدی در برابر این کاخ سفید یا مورد بعدی است.

اما بوئینگ یک مشکل دارد که حتی ترسناک تر است: مسافران را متقاعد می کند که نقص اساسی 737 MAX برطرف شده و برطرف شده است و قصد ندارد آنها را به 347 امین کسی که در این هواپیما می میرد ، تبدیل کند.

Schonland AirInsight می گوید ، در جایگاه سازنده ، اولویت های اصلی برنامه بوئینگ 737 MAX باید “صدور گواهینامه FAA ، به روزرسانی هواپیما برای تأمین نیازهای صدور گواهینامه و تحویل – به ترتیب” باشد.

اما بخشی از پازل تحویل تقاضای هواپیمایی است ، در حال حاضر در پایین ترین سطح تاریخی با Covid-19 ، و این برای هواپیمایی که به مدت دو سال مورد تحقیقات لعنتی بوده است ، حتی کمتر خواهد بود و بسیاری از کارشناسان و مسافران به ایمن بودن اعتماد نکنید.

و این یک شرکت هواپیمایی شجاع خواهد بود که می خواهد در راه اندازی مجدد MAX اولین کار را برای بقیه صنایع کند.

جان والتون روزنامه نگار حمل و نقل و حمل و نقل هوایی بین المللی مستقر در فرانسه ، متخصص در خطوط هوایی ، هواپیماهای تجاری و تجربه مسافر است.

مشاهده مقاله جدید
Time Out «جالب ترین» محله جهان را برای سال 2022 انتخاب می کند