باستان شناسان در نروژ دفن نادر کشتی وایکینگ ها را فقط با استفاده از رادار پیدا کردند

محققان توانستند یافته ها را بدون نیاز به کاوش در هیچ سرزمینی کشف کنند ، در عوض با استفاده از رادار نفوذپذیر (GPR) برای دیدن سطح زیر زمین.

در میان یافته های موسسه تحقیقات میراث فرهنگی نروژ – که سه شنبه در ژورنال Antiquity منتشر شد ، مهم است – یک مکان دفن کشتی وایکینگ ها است که در تپه Jell در Gjellestad ، جنوب شرقی نروژ واقع شده است. قایق ها نمادی از عبور ایمن به زندگی پس از مرگ بودند و معمولاً به نخبگان جامعه وایکینگ ها اعطا می شدند.

داده های GPR نشان داد که اندازه کشتی عصر آهن حدود 19 متر (62 فوت) است طول ، با کشتی بین 0.3 متر تا 1.4 متر دفن شده است (0.9 تا 4.6 فوت) در زیر سطح زمین.

لارس گوستاوسن ، محقق م atسسه میراث فرهنگی نروژ پژوهش.

وی به سی ان ان گفت: “ما می دانستیم که چیز خاصی در آنجا وجود دارد ، اما نمی دانستیم که قرار است یک کفن و دفن کشتی انجام شود ، این بسیار منحصر به فرد است.”

این داده ها تپه های مختلفی را که توسط رادار برداشت شده است ، نشان می دهد ، از جمله یک بیضی شکل بزرگ که محققان آن را به عنوان کشتی عصر وایکینگ شناسایی کردند.

پس از انجام آزمایشات اولیه ، اکنون تلاش برای کاوش کامل کشتی در جریان است.

گوستاوسن گفت که این تپه قبلاً در قرن نوزدهم حفر شده بود ، وقتی بسیاری از بقایای چوبی کشتی سوخته شد زیرا مردم از آنچه بودند بی اطلاع بودند ، به این معنا که امروزه چیز زیادی برای تحلیل محققان باقی نمانده است.

وی گفت: “این یک فرصت بی نظیر است ، فقط شرم آور است که از آن فرصت کمی باقی مانده است.” “کاری که ما باید انجام دهیم استفاده از فناوری مدرن و استفاده بسیار دقیق از آن است. با این کار امیدواریم که بتوانیم چیزی را از آن کشتی بگیریم و بتوانیم درمورد نوع کشتی آن چیزی بگوییم.”

مشاهده مقاله جدید
رایان رینولدز و بلیک لایولی 500000 دلار برای حمایت از جوانان بی خانمان در کانادا اهدا می کنند

محققان چندین گوردخمه را در زیر زمین پیدا کردند. از جمله کشتی ، آنها در مجموع 13 تل را کشف کردند – عرض برخی از آنها بیش از 30 متر (98 فوت) است.

وایکینگ ها لزوماً بور نبودند.  یا اسکاندیناویایی.  چرا ممکن است هرچه فکر می کردید در مورد نیرو های دریایی می دانید اشتباه باشد

چندین ساختمان با استفاده از داده های رادار کشف شد ، و بینشی از زندگی کسانی که قبلاً آمده بودند ، فراهم می کند. محققان آنچه را كه به اعتقاد آنها خانه مزرعه ، خانه فرقه و سالن جشن است ، شناسایی كردند.

به گفته گوستاواسن ، این سرزمین که مربوط به قرن پنجم میلادی است ، در دوران وایکینگ ها به یک نخبه “قبرستان و محل استقرار بالا” تبدیل شده است.

گوستاووسن امیدوار است که بتواند بودجه بیشتری برای کسب اطلاعات بیشتر در مورد مناطق اطراف آن تأمین کند. “با انجام یک نظرسنجی بزرگتر ، می توانیم تصویری کامل تر از Gjellestad بدست آوریم ، می توانیم توضیح دهیم یا توضیح دهیم که چرا این مسئله بوجود آمده و چرا سرانجام از کار افتاده یا از کار افتاده است.”

عصر آهن اواخر نوردیک ، که از 550 تا 1050 به طول انجامید ، بسیاری از وقایع مهم تاریخی ، از جمله سقوط امپراتوری روم غربی و ظهور عصر وایکینگ ها را مشاهده کرد. محققان امیدوارند که این سایت حقایق جدیدی را درباره چنین دوره آشفته ای کشف کند.

این اکتشافات پس از بررسی در سال 2017 انجام شد تا مشخص شود آیا طرح های پیشنهادی ساختمانی به آثار باستانی زیر زمین آسیب می رساند یا خیر.

تپه ژل ، محل یافته ها ، در Gjellestad ، در منطقه جنوب شرقی نروژ از fstfold واقع شده است. این تپه به طور گسترده به عنوان یکی از بزرگترین تپه های سوگواری عصر آهن در اسکاندیناوی شناخته می شود.

مشاهده مقاله جدید
جاذبه جدید پارک تفریحی ژاپنی به میهمانان اجازه می دهد تا zipline را به دهان گودزیلا بکشند

Leave a reply

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>