بوئینگ 747 ویرجین برای پرتاب موشک به فضاCNN

در منتهی الیه جنوب غربی انگلستان، آویزان در اقیانوس اطلس، منطقه دورافتاده کورنوال به ندرت مرکز جهان است.

اما اخیراً مردم محلی به‌طور وسوسه‌انگیزی احساس نزدیکی می‌کنند، زیرا هواپیمای بسیار ویژه‌ای را تماشا کرده‌اند که در ارتفاع پایین پرواز می‌کند، از باند فرودگاه کوچک نیوکوی – بیست و نهمین فرودگاه بزرگ بریتانیا – بلند می‌شود و قبل از اینکه دوباره به پایین برود، در آسمان بالای ساحل می‌چرخد. .

این فقط هر هواپیما نیست همانطور که از زمین به نظر می رسد، این یک بوئینگ 747 معمولی نیست. در واقع، این “ملکه آسمان ها” است که برای مسابقه فضایی تغییر کاربری داده و قبل از شرکت در اولین پرتاب فضایی مداری بریتانیا در ماه آینده، پروازهای آزمایشی انجام می دهد. و از بندر فضایی کورنوال که باند 1.7 مایلی معمولی فرودگاه را به اشتراک می گذارد، بلند می شود.

مارک اندرو، از نیوکای نزدیک، پس از کار به فرودگاه فضایی سفر کرد تا این هفته فرود هواپیما را ببیند.

او به سی‌ان‌ان گفت: تماشای آن شگفت‌انگیز بود و برای پسر کوچکم وقتی بزرگ‌تر می‌شود، تاریخ خوبی خواهد بود. او اکنون در حال آماده شدن برای بازگشت برای پرتاب ماه نوامبر است.

Cosmic Girl، همانطور که هواپیما نامگذاری شده است، کشتی برای پیشنهاد Virgin Orbit برای پرتاب هفت ماهواره به فضا است.

یک جت جامبوی مسافربری سابق در خدمت ویرجین آتلانتیک تا سال 2015، برای حمل موشک LauncherOne، یک موشک ساخت کالیفرنیا که به مدار زمین می رود، تغییر یافته است.

Cosmic Girl، یک هواپیمای Virgin Atlantic 747 سابق، از نیوکوی، انگلستان راه اندازی خواهد شد

ماه آینده، Cosmic Girl با لانچر وان زیر بال خود از باند صخره ای نیوکوی بلند خواهد شد – و هنگامی که 747 به ارتفاع 34000 پا رسید، موشک را رها می کند.

داخل آن هفت محموله یا ماهواره خواهد بود که شروع به چرخش سیاره در مدار پایین زمین می کنند.

آزمایشی که در سال گذشته انجام شد، مشاهده کرد که موشک – که از زیر بال چپ 747 رها شده بود – با زوم شدن در فضا تا 17000 مایل در ساعت حرکت می کرد.

ویرجین اوربیت در بیانیه ای نوشت: استفاده از 747 برای پرتاب افقی، “محدوده وسیع تری از مدارها را نسبت به یک سیستم سنتی پرتاب زمینی ممکن می کند.”

به گفته این شرکت، این رویداد اولین پرتاب فضایی مداری برای بریتانیا و اولین پرتاب بین المللی برای Virgin Orbit خواهد بود. به گفته یان آنت، معاون مدیر عامل آژانس فضایی بریتانیا، این اولین پرتاب ماهواره اروپا نیز خواهد بود.

LauncherOne اولین تمرین پرتاب کامل خود را در لانگ بیچ، کالیفرنیا، در 2 اکتبر به پایان رساند، قبل از اینکه جمعه گذشته برای دیدار با دختر کیهانی که در 11 اکتبر به کورنوال رسید، به بریتانیا پرواز کرد.

Cosmic Girl یک پرواز آزمایشی تقریباً سه ساعته را در اطراف کورنوال و جنوب غربی انگلستان در 14 اکتبر انجام داد، با محلی‌های کورنوال که متوجه شدند این پرواز در ارتفاع پایین بر فراز باغ‌هایشان پرواز می‌کند.

Rocket LauncherOne اکنون به Cosmic Girl در Newquay Spaceport پیوسته است.

متیو استانارد، خلبان ارشد Virgin Orbit، که با 747 برای پرتاب پرواز خواهد کرد، گفت: «احساس شگفت انگیزی است که Cosmic Girl را به خانه بریتانیا می بریم، اکنون هفته ها تا اولین پرتاب بریتانیا در بندر فضایی کورنوال فاصله داریم، بنابراین همه چیز بسیار واقعی است. ”

ملیسا تورپ، رئیس بندر فضایی کورنوال، گفت: دیدن زیرساخت‌های موجود، جاه‌طلبی‌های پرتاب ما را به واقعیت تبدیل می‌کند.

به امید دیدن دختران کیهانی بیشتر؟ Virgin Orbit در حال برنامه ریزی برای پرتاب های افقی به استرالیا، برزیل، ژاپن، لهستان و جمهوری کره است.

مشاهده مقاله جدید
چرا مایکل بی. جوردن به عنوان جنسی ترین مرد زنده مردم انتخاب شد