تفاوت لاستیک تیوبلس با لاستیک معمولی

تفاوت لاستیک تیوبلس با لاستیک معمولی

همانطور که می دانید دو نوع لاستیک وجود دارد  تیوبلس و معمولی که هر کدام از این لاستیک‌ها علاوه بر این که دارای ویژگی‌های مخصوص به خود هستند ، معایبی نیز دارند.

در برخی از این موارد لاستیک‌هایی تولید می‌شوند که دارای مزایای بسیاری هستند و معایب موارد دیگر را ندارند اما بدون عیب نیستند در هر صورت با استفاده از این موارد می‌توان گفت که تکنولوژی‌هایی که در این زمینه وجود دارد و روز به روز به مزایای بیشماری که وسیله‌های جدید دارند اضافه می‌شود.

در مورد لاستیک‌ها نیز به این صورت است و لاستیک‌هایی که امروزه ساخته می‌شوند لاستیک تیوبلس نامیده می‌شوند که با لاستیک‌های معمولی تفاوت دارند و برای رفع عیوب لاستیک‌های قدیمی و معمولی این نوع از لاستیک‌ها را ساخته‌اند.

تفاوت‌های چندانی بین لاستیک‌های معمولی و لاستیک‌ تیوبلس وجود ندارد و تنها تفاوت‌هایی که بین این دو وجود دارد. تفاوت در دیواره داخلی این لاستیک‌ها است.

لاستیک‌های تیوبلس دارای یک لایه دیگر نیز هستند که بوتیل نام دارد و با استفاده از ساختاری که دارد، از نشت هوا جلوگیری می‌کند و با استفاده از لبه‌هایی که دارد و رینگ چرخ‌ها فضایی را ایجاد کرده است می‌تواند عایق بندی شود.

در این صورت این امکان وجود دارد که لاستیک‌های تیوبلس مقاومت بیشتری نیز داشته باشند و در این مورد می‌توان به این نکته اشاره کرد که با استفاده از این لایه که بوتیل نام دارد می‌توان از نشتی هوا جلوگیری کرد.

لاستیک

بنابراین در لاستیک تیوبلس می‌توان با استفاده از امکاناتی که وجود دارد، مانند لاستیک‌های تیوب دار هوا را در خود ذخیره نماید، به این صورت که با استفاده از تایر و لبه‌های چرخ می‌توان راهی را برای گیر انداختن هوا ایجاد کرد.

یکی از مزایایی که لاستیک تیوبلس دارد این است که به دلیل فناوری جدیدی که در حفظ هوای لاستیک دارد، نیاز به تیوب و فلپ یا همان روبان لاستیکی دور چرخ می‌باشد که در این صورت می‌توان به این موضوع اشاره کرد که با استفاده از این کار می‌توان آن‌ها را روی چرخ‌های یکپارچه نیز سوار کرد در صورتی که لاستیک‌های تیوب دار را تنها روی چرخ‌های چند قسمتی می‌توان سوار کرد.

احتمالا شما نیز به یاد می‌آورید زمانی را که با استفاده از میخ می‌توانستند لاستیک‌ها را پنچر نمایند و در این مورد می‌توان به این موضوع اشاره کرد که لاستیک‌های تیوبلس این مشکل را ندارند و در این مورد می‌توان به این موضوع اشاره کرد که در این لاستیک‌ها در صورتی که میخ وارد لاستیک‌ها شود، به سرعت اطراف میخ آب بندی می‌شود و خود میخ به عنوان یک درپوش می‌تواند از دست رفتن هوای لاستیک را جبران نماید.

در صورت خرابی لاستیک خودرو و سایر قطعات آن می‌توانید لوازم یدکی را به صورت آنلاین و یا حضوری از تاپیک کالا خریداری کنید.

Leave a reply

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>