خدمات کاشت مو کلینیک رویان سلامت

کاشت مو در قیطریه رواج بیشتری دارد. زنان و مردان اغلب در سنین مختلف دچار ریزش مو می شوند که ناشی از مصرف داروها، استرس، ژنتیک و سایر عوامل است. ظاهر و زیبایی افراد بدون شک به موهایی زیبا و پرپشت بستگی دارد. در دوران گذشته، افرادی که از طاسی سر خود شکایت داشتند، این امکان را نداشتند که برای بهبود وضعیت خود کاری در این زمینه انجام دهند.

اما امروزه با توسعه علم پزشکی، انواع روش های کاشت مو به وجود آمده و مشکل افرادی را که از کم پشتی و ریزش مو رنج می برند، حل کرده است. کلینیک رویان سلامت یکی از محبوب ترین مراکز درمانی کاشت موی طبیعی به حساب می آید.

اگر به دنبال یک راه حل دائمی برای ریزش موی خود هستید، کاشت مو بهترین گزینه است. در این مقاله با خدمات کاشت مو در ایران بیشتر آشنا خواهید شد. کاشت مو نوعی جراحی زیبایی مقرون به صرفه است که توسط جراحان باتجربه ایرانی انجام می شود. اگر خواهان اطلاعات بیشتری در این زمینه هستید، با ما همراه باشید.

 

با خدمات ترمیم مو و کاشت مو آشنا شوید

کاشت مو برای افزودن موهای بیشتر به ناحیه ای از سر شما که ممکن است نازک یا طاس باشد، انجام می شود. این کار با برداشتن مو از قسمت های ضخیم پوست سر یا سایر قسمت های بدن و پیوند دادن آن به قسمت نازک یا طاس پوست سر صورت می گیرد.

کاشت مو از روش های موثر ترمیم است. اولین پیوند در سال 1939 در ژاپن انجام شد. در دهه های بعدی، پزشکان تکنیک پلاگین را توسعه دادند که شامل پیوند موهای بزرگ است. با مرور زمان، جراحان شروع به استفاده از گرافت های کوچک کردند که ظاهر موهای کاشته شده در پوست سر را به حداقل برسانند.

طی سال های گذشته، در صنعت خدمات ترمیم مو شاهد روندها و نوآوری های جدیدی بوده ایم که منجر به سودآوری و کارآیی بیشتر خدمات شده است. به عنوان مثال، روش رباتیک ARTAS فناوری جدیدی است که توسط پزشکان و محققان برجسته کاشت مو در حال توسعه است.

این سیستم و فنآوری با استفاده از پیشرفته ترین تکنولوژی رباتیک برای کمک به پزشکان با روش های دشوار و دستی که به حرکات دقیق نیاز دارند، ممکن است خطر خطای انسانی را افزایش دهد. شبیه سازی مو روش جدید دیگری است که در بازار خدمات ترمیم مو محبوبیت و رواج بیشتری پیدا کرده است.

شبیه سازی مو یک سلول درمانی است که یک روش موثر و کم تهاجمی برای رشد مو ایجاد می کند که نیازی به مراقبت های بعد از جراحی ندارد. کلینیک کاشت مو در قیطریه تمام خدمات کاشت و ترمیم مو را در اختیار مراجعین محترم قرار می دهد.

با مراجعه به کلینیک ها از شر ریزش مو و طاسی خلاص خواهید شد. کاشت مو حتی برای افرادی که از بلندی پیشانی خود رنج می برند، ممکن است ایده آل ترین گزینه باشد.

چه زمانی باید پیوند مو را در نظر بگیرید؟

به طور معمول، مردانی که طاسی را تجربه می کند، به سرعت وارد مطب جراح کاشت مو نمی شوند. توصیه پزشکان به شما این است که قبل از تصمیم گیری درباره کاشت مو، سایر درمان های پیشگیرانه را نیز امتحان کنید. جراحی همیشه آخرین چاره است.

سعی کنید ابتدا از ویتامین ها، مکمل ها، درمان های موضعی، شامپوها و نرم کننده ها استفاده کنید. حال اگر می خواهید سلامت پوست سر خود را افزایش دهید، مهمترین کاری که باید انجام شود رفع علت ریزش مو است.

اگر می خواهید موهای خود را زنده نگه دارید، ضروری است که در اسرع وقت از طریق درمان های اثبات شده جلوی ریزش مو را بگیرید و مو را تشویق به رشد کنید.

با خدمات کاشت مو رویان قیطریه آشنا شوید

روش کاشت مو شامل انتقال مو از ناحیه ای است که تحت تاثیر ریزش مو قرار نمی گیرد و به عنوان ناحیه دهنده شناخته می شود. اگر مویی روی سرتان باقی نمانده است، بهتر است روش کاشت مو را در لیست برنامه های خود قرار دهید.

کاشت مو به روش های مختلفی قابل انجام است که بسته به شرایط و وضعیت فرد ممکن است هر کدام از آن ها انتخاب شود. در ادامه به شرح روش های کاشت مو خواهیم پرداخت.

کاشت مو به روش super fue و fue رویان سلامت

SuperFue نوعی فرآیند کاشت مو FUE است که طی آن 2 میلیون پیوند FUE ایجاد شده است. این فرآیند شامل تکنیک ها و پروتکل های مربوط به دست زدن به پیوندها، نیاز به هیدراتاسیون پیوند، قرار دادن استراتژی و اجرای آخرین فن آوری FUE است.

استخراج واحد فولیکولی یا FUE یکی از محبوب ترین و مدرن ترین روش های کاشت مو است. تایید بین المللی FDA و متخصصان پوست ایالات متحده این روش را به یکی از پر‌کاربردترین روش ها در جهان تبدیل کرده است. این روش در جهان به عنوان استخراج تک فولیکول شناخته می شود.

روش کاشت مو FUE برای اکثر افرادی که ناحیه سر آن ها چندان درست نیست، راهکاری عالی به شمار می آید. در اکثر اوقات وقتی پراکندگی شدید باشد، متخصصان پوست روش SUPER FUE را برای کاشت مو توصیه می کنند.

اکثر کلینیک ها در ایران و سراسر ایران برای روش FUE دارای تجهیزات لازم هستند. این امر کاشت مو FUE را برای هر کسی در این کشور امکان پذیر کرده است. با توجه به وجود جراحان کاردان و کم هزینه بودن درمان پزشکی در ایران، بسیاری از بیماران برای انجام نوعی جراحی زیبایی به این کشور سفر می کنند.

در حین کاشت مو FUE، جراح فولیکول های مو را از بدن به عنوان ناحیه اهدا کننده استخراج می کند و به ناحیه طاس پیوند می زند. این نوع کاشت مو برای افرادی مناسب است که نمی خواهند جای زخم روی موهایشان باشد یا موهای کوتاهی دارند و دوره نقاهت سریعی را توقع دارند.

همچنین این روش برای افرادی که پوست سر نازک و کشیده دارند، توصیه می شود. افرادی که از ریزش مو رنج می برند، بهترین فرصت است که مشکل خود را با روش FUE برطرف کنند. نتیجه این روش شما را متحیر می کند.

روش کاشت sut

کاشت SUT در مقایسه با سایر روش های کاشت مو مانند FIT و FUT روشی جدید و پیشرفته به حساب می آید. تمام مراحل کاشت مو توسط پزشک شما کنترل شده و به وسیله دستگاه های خودکار انجام می شود. با کاشت SUT، فولیکول ها به صورت دستی برداشته و پیوند نمی شوند، بلکه توسط یک لیزر از محل اهدا کننده که معمولا پشت سر شما قرار دارد، جدا شده و در نهایت به مناطق طاس منتقل می شوند.

در روش SUT به دلیل وجود پانچ لیزر و سیستم انجماد، درصد بسیار کمی از ریشه مو هنگام برداشت و کاشت از بین می رود. در این روش، متقاضی بیهوش نمی شود، اما از بی حسی موضعی استفاده می شود. از جراحی و برداشتن لایه های پوست نیز در این روش خبری نیست.

برخورداری از زمان بهبودی کوتاه، عدم سوراخ و زخم شدن و خونریزی از مزایای برجسته این روش به شمار می روند. میزان انتقال فولیکول های مو از محل اهداکننده به محل گیرنده نیز از سایر روش های کاشت مو بیشتر است. به این ترتیب پزشک ممکن است حداقل 10 هزار فولیکول را در هر جلسه حرکت دهد و معمولا روش کاشت در یک جلسه به پایان می رسد.

 

روش کاشت مو fut را در نظر بگیرید

FUT، متداول ترین روش کاشت مو است. روش FUT برای کاشت مو، شامل برداشتن یک نوار از پوست با فولیکول های مو از ناحیه اهداکننده است. پشت سر هر انسانی که موها نسبت به سایر ناحیه ها بیشتر است، کمتر در معرض طاسی قرار دارد.

از این رو، گروه های کوچکی از بافت حاوی فولیکول های مو جدا شده و برای پیوند آماده می شوند. در حالی که این اتفاق رخ می دهد، سوراخ های کوچکی در ناحیه گیرنده ایجاد می شود که در این قسمت ها شما شاهد نازک شدن یا طاسی می شوید.

گرافت های آماده شده به صورت جداگانه در محل گیرنده قرار خواهند گرفت. این روش برای بیش از دو دهه وجود داشته است و یک روش انقلابی برای بازگرداندن یک خط موی طبیعی به حساب می آید. در هر دو روش کاشت مو FUE و FUT، پیوندهای موی سالم در برش های ریزی در نواحی پوست سر که تحت تاثیر ریزش مو هستند، قرار می گیرد.

تیم جراحی از پنس یا دستگاه کاشت بسیار ظریف برای کاشت مجدد موها استفاده می کنند و برای جلوگیری از آسیب دیدگی و بهینه سازی بقای پیوند باید به نگهداری و کنترل فولیکول ها دقت کافی داشته باشند. در آخر باید اضافه شود که منبع این پیوندها در هر دو روش نیز مشترک است.

آنها از مناطق «اهدا کننده» پوست سر گرفته شده اند، جایی که موها به طور ژنتیکی برنامه ریزی شده اند که به رشد خود ادامه دهند. 

روش کاشت مو fit  چیست؟

کاشت مو به روش های مختلفی قابل انجام است. هر کدام از این روش ها از مزایا و معایب خاصی برخوردار هستند. یکی دیگر از خدمات منحصر به فردی که کلینیک رویان سلامت به مراجعان خود ارائه می دهند روش کاشت مو fit است که در آن جراح پیوند، مو را به صورت گروهی از پشت سر برمی دارد.

جراح این کار را به وسیله نگهدارنده های دستی انجام می دهد و برای برداشتن پیوند نیازی به عمل جراحی نخواهید داشت. با وجود اینکه هیچگونه محدودیتی در برداشتن تعداد فولیکول نیست، تعداد زیادی از فولیکول های مو با روش FIT قابل کاشت است.

نکته مهمی که باید ذکر شود، این است که در زمان برداشتن پیوند، جلوگیری از وارد آمدن فشار به ناحیه ریشه مو بسیار مهم است. یک متخصص کاشت مو با استفاده از ابزار پانچ ریشه مو را از بین می برد. در این حالت نباید هیچ فشاری به ریشه مو وارد شود؛ زیرا ممکن است به ریشه مو آسیب وارد شود یا مو بعد از کاشت رشد نکند. پزشک باید این ناحیه را با دقت بخیه زده و بانداژ کند که بعد از انجام کار به ریشه مو آسیب نرسد.

سوالات متداولی که باید به آن ها دقت کنید

با وجود اینکه کاشت مو در کشور بسیار رواج یافته است، اما هنوز سوالات فراوانی در رابطه با آن پرسیده می شود و برای برخی افراد کمی گنگ و مبهم است. در این بخش به سوالاتی که بسیار مرسوم است می پردازیم.

  • آيا درمحل كاشت موها اثر زخم سوراخ ها باقي مي ماند؟

با پیشرفت روزافزون تکنولوژی کاشت طبیعی مو و وجود پزشکانی ماهر و باتجربه تنها شکافی کوچک روی پوست ایجاد می شود و به هیچ عنوان اثر دیگری از خود باقی نخواهد گذاشت.

  • آیا بیمار در حین کاشت درد دارد؟

پاسخ منفی است. زیرا قبل از کاشت به شما داروی بی حسی تزریق می شود. تنها دردی که شما ممکن است احساس کنید درد تزريق ماده بي حسي در ابتداي عمل است. بعد از عمل نیز با وجود تجویز مسکن توسط پزشک، دردی نیز وجود نخواهد داشت.

  • هزینه کاشت مو چقدر است؟

هزینه کاشت مو به عوامل مختلفی بستگی دارد؛ به عنوان مثال شهر موردنظر، کلینیک، روش کاشت و ناحیه پیوند که در قیمت تاثیر مستقیمی دارند.

  • چه مدت بعد از کاشت، مو شروع به رشد می کنند؟

بعد از کاشت مو به مدت یک تا سه ماه موها در فاز استراحت هستند و پس از آن و در ماه چهارم موهای کاشته‌شده رویش خود را آغاز می کنند.

  • آیا کاشت مو عوارض دارد؟

اینکه کاشت مو ضرر دارد یا خیر بسته به شرایط و نوع روش کاشت دارد. این عوارض ممکن است عمومی یا شایع باشد. به عنوان مثال عفونت، درد، خارش و قرمزی پوست سر و دور چشم را به همراه دارد.

  • آیا کاشت مو محدودیت سنی دارد؟

معمولا سنین بین 25 تا 50 سال به عنوان بهترین سن برای کاشت مو به شمار می آیند. در سنین پایین تر ممکن است الگوی ریزش نامنظم و ادامه دار باشد و در سنین بالا به دلیل ضعف جسمانی یا بیماری امکان انجام پیوند مو وجود نداشته باشد.

برای کسب اطلاعات بیشتر و آشنایی با خدمات کاشت و ترمیم مو با کلینیک رویان سلامت همراه باشید.