مهاجرت به کانادا

در شهر ونکوور، مسئولان شهر، خود را ملزم میدانند تا برنامههای زیستمحیطی ویژهای را برای بهرهمندی از شهری سازگار با محیطزیست، تدوین و اجرا کنند. اصلی ترین موضوع مورد بحث در مهاجرت هزینه های آن است، برای اقدام از این سری راه های ذکر شده متقاضی ها علاوه بر هزینه های کلی که باید برای سفر و اقامت خود پرداخت کنند، ملزم به پرداخت هزینه های دولتی کانادا نیز هستند. کانادا برای جبران آثار منفی اقتصادی و مالی ناشی از جمعیت سالخورده و نرخ زاد و ولد پایین این کشور، قصد دارد ظرفیت پذیرش مهاجر بالای خود را حفظ کند. متقاضیان این روش از سال 2015 باید درخواست خود را از مسیر ورود پیشتاز (Express Entry) به اداره مهاجرت و شهروندی کانادا ارسال نمایند. علاوه بر این، تعدادی از راه های دیگر برای کار در کانادا تحت فرایند درخواست اجازه کار سنتی وجود دارد، از جمله اجازه کار در تعطیلات، اجازه کار پس از فارغ التحصیلی و یا مجوز صادر شده تحت NAFTA وجود دارد.

{||||||||||||||||}

وجود آزادی کامل در جامعهای مساوات طلب، بدون شک موجب شکوفایی تمامی افراد از جمله مهاجران و شهروندان کانادایی شده و به همین خاطر بسیاری از مردم را ترغیب به مهاجرت به کانادا مینماید. با این حال، در برخی از شرایط که در آن شما ممکن است قادر به کار در کانادا بدون اجازه کار باشید. اگر شما یک پیشنهاد کار دارید و مایل به دریافت ویزای دائم هستید، ممکن است تحت برنامه خاصی واجد شرایط مهاجرت استانی باشید. اجازه کار کانادا برای متقاضیان با پیشنهاد کار تنها به این شرط که شما از سوی کارفرمای خاصی مورد حمایت باشید به صورت موقت صادر شده است. پیشنهاد کار به خودی خود باید توسط یک شهروند کانادایی برای شخص صادر گردد و آن کارفرما آثار تلاش خود برای استخدام یک شهروند کانادایی قبل از استخدام یک کارگر خارجی را به اثبات برساند. وقتی که آماده ی مهاجرت به نوااسکوشیای زیبا بودید باید از طریق NSNP (برنامه ی نامزدهای دریافت اجازه ی مهاجرت به نوااسکوشیا) اقدام کنید و در آنجا درخواست خود را ثبت نمایید. با این حال، اگر شما همه موارد بالا را دارید اما مایل به سرمایه گذاری در اقتصاد کانادا به جای ایجاد یک کسب و کار هستید، شما ممکن است واجد شرایط زیر دسته سرمایه گذاران شوید .

مهاجرت به کانادا

کانادا بدین خاطر متقاضیان واجد شرایط مهاجرت به کانادا میتوانند با استفاده از یکی از طرحهای متعدد استانهای کانادا نظیر Alberta Immigrant Nominee Program Strategic Recruitment Stream for Post Graduate Workers ، Alberta Employer Driven Stream for International Graduates ، Atlantic International Graduate Program ، British Columbia SI International Graduate Category ، Canadian Experience Class و مواردی از این قبیل، برای مهاجرت خود به این کشور اقدام کنند. والدین میتوانند برای فرزندان یا فرزندخواندگان زیر ۱۸ سال خود جهت کسب شهروندی اقدام کنند. متقاضیان می توانند با بررسی لیست مشاغل مورد نیاز این ایالت ها با توجه به شرایط خود برای مهاجرت به کانادا اقدام کنند. این برنامه بر اساس سیستم امتیاز دهی به افراد عمل می کند و متقاضیان بر اساس معیارهایی از جمله سن، تحصیلات، سابقه کار، مهارت زبان و غیره ارزیابی می شوند و باید حداقل 67 امتیاز کسب کنند. بر اساس گزارش سازمان جهانی گردشگری (UWWTO) صنعت گردشگری و بازدید جهانگردان از شهرهای کانادا، با جذب ۱۷/۳ میلیون گردشگر طی سال ۲۰۱۵ نسبت به رقم ۱۶ میلیون سال ۲۰۱۲، ۹/۷ درصد رشد نشان میدهد. این برنامه نیازمند دریافت جاب آفر از یک کارفرما و یا دریافت گواهینامه مهارت شغلی از یک استان کانادا می باشد. برنامه ی خود اشتغالی کبک، به افرادی که شرایط و مهارت های لازم را داشته باشند فرصت دریافت اقامت دائمی کشور کانادا را میدهد.

{یا همان PR اقدام نمایید.|به صورت فعالانه در حمایت از برنامه PN انجام دهید.|شود شما می توانید مجوز را دریافت کنید.}

حداقل در یک سال در مشاغل تخصصی، نیاز به مهارت بالا و با تقاضای بالا کار کرده باشند. کانادا دارای یک سیستم اقتصادی بازار market economic system است که در آن قیمت محصولات و خدمات در یک سیستم قیمتگذاری آزاد تعیین میشوند. با دریافت این مجوز میتوانید به کار تماموقت در بازار کار این کشور پرداخته و در نهایت پس از گذشت ۵ سال از زمان حضور در خاک این کشور برای دریافت اقامت دائم کانادا یا همان PR اقدام نمایید. حساب بانکی پایه : برای اینکه درخواست مهاجرت شما بررسی شود باید ابتدا یک حساب بانکی در یکی از بانک ها و یا موسسات مالی و اعتباری این ناحیه ایجاد کنید و مبلغ پایه ی 50000 دلار یا بیشتر به آن واریز نمایید. شما هنوز هم نیاز به مصاحبه و فراهم کردن الزامات اساسی برای اخذ ویزای کار کانادا برای کارفرمای بالقوه خود دارید و باید تجارت خود را در یک استان در کانادا به صورت فعالانه در حمایت از برنامه PN انجام دهید. زمانی که تمام معیارها برای اخذ مجوز کار و ویزای کار کانادا فراهم شود شما می توانید مجوز را دریافت کنید. اگر شما به عنوان یک نیروی کار ماهر محسوب نمی شوید، اما مایل به ایجاد یک کسب و کار در کانادا هستید، شما می توانید با در نظر گرفتن دیگر راه های مهاجرت به کانادا تحت گزینه های ایجاد کسب و کار در کانادا با سرمایه گذار ویزای خود را کسب کنید.

Leave a reply

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>