کاوان ، که به عنوان تنها ترین فیل جهان شناخته می شود ، پس از کارزار شر برای آزادی او در حال رفتن به کامبوج است

(CNN) – یک فیل 36 ساله دارای اضافه وزن در آسیا ، که بیشتر عمر خود را تنها در اسارت به تنهایی سپری کرده است ، در راه رفتن به یک پناهگاه در کامبوج است – که بخشی از آن را مدیون تلاش های ستاره پاپ آمریکایی چر است.

تنها فیل آسیایی پاکستان سالها را در یک شرایط وحشتناک در یک باغ وحش جنجالی اسلام آباد گذرانده است ، جایی که او به دلیل زندگی در یک ساختار نامناسب از کمبود ورزش و همچنین ترک خوردن و بدشکل شدن ناخن ها رنج می برد.

پس از مرگ شریک زندگی کااوان در سال 2012 ، او را “تنها ترین فیل جهان” لقب دادند – و از سال 2016 ، شر بخشی از یک کمپین عظیم رسانه های اجتماعی برای جابجایی او بوده است.

در اوایل سال جاری ، طبق اعلام این سازمان ، دادگاه عالی اسلام آباد باغ وحش را به دلیل شرایط نامناسب آن بسته و به سازمان حمایت از حیوانات چهار پنجه اجازه داد كااوان را كه سریلانكا 35 سال پیش هنگام كودكی به پاکستان هدیه داده بود ، حذف کند.
کاوان در باغ وحش مارگزار در اسلام آباد در تاریخ 30 ژوئن 2016.

کاوان در باغ وحش مارگزار در اسلام آباد در تاریخ 30 ژوئن 2016.

عامر قریشی / خبرگزاری فرانسه / گتی ایماژ

اوایل دوشنبه به وقت محلی در پاکستان ، موسسه خیریه شر The Free The Wild ، بنیانگذار شر ، در اینستاگرام نوشت که کاوان در هواپیما بارگیری می شود و سفر خود را به کامبوج آغاز می کند.

قبل از پرواز ، متخصصان Four Paws فیل را برای محفظه کوچک و صداهای بلند که در پرواز تجربه کرده بود ، با استفاده از موز و سایر خوراکی ها آموزش دادند.

پناهگاه غیرانتفاعی حیات وحش کامبوج در یک پست فیس بوکی گفت که Kaavan اکنون در یک محوطه بزرگ جنگل زندگی می کند ، جایی که بیشتر غذای او به طور طبیعی تأمین می شود – اگرچه او همچنین برای “سیر کردن دندان شیرین خود” از میوه های میوه ای نیز برخوردار خواهد شد. سه فیل دیگر در این محراب زندگی می کنند.

طبق بیانیه کانال اسمیتسونیان که در حال تولید مستندی در مورد داستان فیل است ، شر از مردم در توییتر از Kaavan مطلع شد.

چر گفت: “من فکر کردم ،” چگونه می توانم این مشکل را حل کنم؟ چگونه می توانم فیل را که 17 سال در بند ریخته و هزار مایل دورتر است نجات دهم؟ ” “این اولین نجات بزرگ The Wild The Wild است و من بسیار افتخار می کنم.”

پیش از سفر ، شر به پاکستان سفر کرد و با آهنگ “یک رویا آرزو می کند قلب تو ایجاد کند” به کاوان پیوست.

روز جمعه ، وی پس از دیدار با عمران خان نخست وزیر پاکستان ، وی توییت کرد او از او تشکر می کند “برای اینکه امکان انتقال کاوان به کامبوج را برای من فراهم کرد.”

در بیانیه دفتر نخست وزیر آمده است که خان ستاره سابق کریکت از چر تشکر کرده و از وی دعوت کرده است تا در ابتکارات زیست محیطی در پاکستان شرکت کند.

گزارش اضافی توسط رویترز

مشاهده مقاله جدید
هنگ کنگ به روی گردشگری باز می شود - اما آیا خیلی دیر شده است؟