,خبر دست اول" />در این بخش از آموزش علوم نهم فصل اول به آموزش صفحه 5 علوم نهم می پردازیم. هر بسپار از زنجیرهای بلندی به وجود آمده است که از متصل شدن تعداد زیادی مولکول کوچک به دست آمده اند. با این آموزش نیازی به کتاب ها و کلاس های خصوصی مختلف نخواهید داشت و درس خواندن برایتان لذت بخش تر خواهد منبع شد. گروهی از این درشت مولکول ها را بسپار نامیده اند. از بسپارهای مصنوعی می توان پلاستیک را نام برد که در ساختن قطعات خودرو، بطری و وسایل شخصی به کار می رود. مولکول های سه اتمی اکسیژن(O3) را گاز اوزون زبان حرف آخر می نامند. یکی از معروفترین واکنش فلزات، واکنش آن ها با اکسیژن است. از فلزات استفاده زیادی می شود. با بیشتر شدن جمعیت مصرف بسپارها نیز بیشتر می شود. این بسپارها را از گیاهان و جانوران به دست می آورند. بسپارها به دو دسته طبیعی و مصنوعی تشکیل شده اند. در این آموزش اساتید باتجربه حرف آخر تمام مباحث بخش های مختلف علوم نهم را به صورت کامل و با استفاده از حدید ترین روش های آموزشی به صورت فیلم، جل سوالات، تمرین و نکات تستی آموزش داده اند. یکی از معادن معروف مس در ایران، معدن مس سرچشمه در کرمان است.

کافی است همین الان فرم زیر را پر کنید. در شکل بعضی از لوازمی که از فلزات ساخته می شوند را مشاهده می کنید. شکل زیر مصارفی از گاز آمونیاک را نشان می دهد. در زیر مولکول های تشکیل دهنده روغن زیتون را مشاهده می کنید. مثلا منیزم فلزی است که اگر نوار آن را روی شعله چراغ بگیرید، به سرعت می سوزد و نور خیره کننده نیز تولید می کند. نکته: پلاستیک ها در محیط زیست به راحتی قابل تجریه نیستند و برای مدتی در محیط باقی می مانند و چون سوزاندن آن ها بخارهای سمی تولید می کند به همین دلیل آن ها را بازگردانی می کنند. قبل از این که به آموزش نافلزات علوم نهم برسیم، برای شما دانش آموزان عزیز و والدین گرامی یک هدیه ویژه دارم. مثلا هوا یکی ازترکیباتی است که از گازهای مختلف تشکیل شده است. مهمترین اجزای تشکیل دهنده هوا، گازهای نبتروژن و اکسیژن، آرگون، کربن دی اکسید و بخار آب است. یکی دیگر از گازهای موجود در ترکیب هوا، گاز نیتروژن است. علوم یکی از مهمترین دروس پایه نهم است و یادگیری کامل آن کمک بسیاری برای افزایش معدل و موفقیت تحصیلی دانش آموزان در سال های آینده و کنکور دارد.

مشاهده مقاله جدید
عشق به دیزنی و پناه دادن در محل باعث ایجاد یک ماشین غلتکی در حیاط پشتی کالیفرنیا شد

نشکیل شده اند. همچنین ممکن است بعضی از آن ها حالص باشد و بعضی دیگر ترکیبی فارسی سوم ابتدایی اجی مجی از مواد مختلف. گوگرد جامدی زرد رنگ است و در دهانه های آتشفشان ها وجود دارد. در شکل بالا، مدل سمت چپ مربوط به اتم اکسیژن با 8 الکترون است و مدل اتمی سمت راست مربوط به اتم گوگرد به 16 الکترون است. مس نیز مانند آهن به کندی با اکسیژن واکنش نشان می دهد. در ترکیب هایی مانند سولفوریک اسید گاز اکسیژن به کار رفته است. این گاز به شکل مولکول های دو اتمی(N2) در هو وجود دارد. بنابراین آموزش رایگان تمام فصل های این کتاب را در سایت خواهیم گذاشت. تمام مطالب درسی این فصل به شکل کامل و مفهومی ارائه شده است تا شما دانش آموزان عزیز به سادگی بتوانید تمام مطالب این فصل را یاد بگیرید. در ادامه آموزش علوم نهم فصل اول به واکنش پذیری فلزات می پردازیم. در ادامه آموزش درس اول علوم نهم به توضیح بسپارهای طبیعی و مصنوعی می پردازیم. در آموزش درس اول علوم نهم با مواد مختلف و نقش آن ها در زندگی آشنا می شویم. در این طبقه بندی عنصر هایی که تعداد الکترون آن ها در مدار آخر برابر است در یک ستون قرار می گیرند.

هرچند پاسخ فکرکنیدها را در جواب فکر کنید های علوم نهم در سایت منتشر خواهیم کرد، اما به دلیل اهمیت بالای فکر کنید صفحه 5، آن را در این قسمت توضیح می دهیم. اما واکنش پذیری همه فلزات به یک شکل نیست. اگر به دنبال یک آموزش کامل برای تمام مطالب درسی و نکات و سوالات علوم نهم هستید، علوم نهم حرف آخر بهترین انتخاب برای شما است. دسته بندی دیگ برای مواد، خالص و ناخالص بودن آن هاست. در آموزش علوم هفتم با طبقه بندی هناصر به دو دسته فلز و نافلز آشنا شده ایم. به این مواد درشت مولکول می گویند. سلولز، نشاسته، پشم، ابریشم و پنیه را می توان در گروه بسپارهای طبیعی قرار داد. واکنش تولید آمونیاک را در معادله زیر مشاهده می کنید. اگر دقت کنید متوجه می شوید که در هر دو عنصر تعداد الکترون های لایه آخر 6 عدد است. مانند آهن در هموگلوبین خون، سدیم و پتاسیم در فعالیت های قلب. در زندگی امروزی در ساخت وسایل و اشیایی مانند پل ها، خانه ها، زیورآلات، وسایل حمل و نقل(خودرو، هواپیما،کشتی و…) و…

مشاهده مقاله جدید
جعبه کمک های اولیه و جعبه کمک های اولیه

اگر شما هر گونه سوالی در رابطه با کجا و نحوه استفاده از آموزش پایه چهارم دبستان دارید، می توانید با ما در صفحه وب تماس بگیرید.