آموزش مقاله نویسی

نوشتن مقاله علمی یکی از مهمترین فعالیتها در زندگی علمی محققان آموزش مقاله نویسی است. از آنجا که شروع کار دشوار است ، خواندن درس ها و آموزش های ارائه شده توسط متخصصان مفید خواهد بود. در این مقاله می خواهیم یکی از کاملترین مطالب آموزش مقاله نویسی را برای شما آماده کنیم. نحوه نوشتن مقاله در این مقاله بر اساس روش Elsevier توضیح داده شده است. برای آموزش گام به گام مقاله نویسی با ما همراه باشید.

با توجه به این که قبلاً مقالات مختلفی در زمینه آموزش مقالات منتشر کرده ایم ، سعی کرده ایم به بیشتر مطالب قبلی در این پست مقاله نویسی جامع پیوند دهیم. مطالب موجود در پیوندها را حتما مطالعه کنید.

دسترسی سریع به محتوای این پست:

6 مرحله قبل از نوشتن مقاله
مراحل تهیه مقاله ، نحوه نگارش مقاله در 11 مرحله
جداول و شکل ها را آماده کنید
روش های نگارش
نتایج را گزارش دهید
بحث بنویسید
نتیجه گیری واضحی بنویسید
مقدمه ای قانع کننده و قانع کننده بنویسید
رزومه بنویسید
عنوان دقیق و توصیفی بنویسید
کلمات کلیدی را برای فهرست بندی مقاله ایجاد کنید
بخش شکرگزاری
منابع و مراجع
6 مرحله قبل از نوشتن مقاله
در اینجا شش مرحله است که می توانید برای شروع روند آماده شدن برای میانجیگری انجام دهید. اگر آموزش مقاله نویسی شما هم می خواهید این ویدیو را تماشا کنید:

1. به این فکر کنید که چرا می خواهید مقاله را منتشر کنید (آیا می توان آن را منتشر کرد)؟
در ابتدای مطالعه ، هنگام تحقیق در مورد فرضیه های خود ، باید به این فکر کنید که چرا می خواهید کار مقاله نویسی خود را منتشر کنید. سپس باید بررسی کنید که آیا فرضیه ها ، پروژه ها یا آزمایش ها منتشر شده اند یا خیر. از خودت بپرس:

آیا کار جدید و هیجان انگیزی انجام دادم؟
آیا کار من مستقیماً با موضوع داغ فعلی مرتبط است؟
آیا راه حل هایی را برای برخی از سوالات دشوار پیشنهاد کرده ام؟
اگر پاسخ همه سوالات “بله” است ، می توانید آماده نوشتن خود باشید. اگر پاسخ س questionال “نه” است ، ممکن است بهتر باشد مقاله خود را به یک نشریه محلی یا کمتر تأثیرگذار ارسال کنید.

این س questionsالات از آن جهت حائز اهمیت است که داوران در فرآیند بررسی همتا از پرسشنامه هایی استفاده می کنند که در آنها باید به س questionsالات زیر پاسخ دهند:

آیا مقاله پر از مطالب جدید است؟
آیا این س withinال در محدوده این نشریه قرار می گیرد؟
آیا با دقت و نظم کافی ارائه شده است؟
آیا روشها و آزمایشها به روشی قابل تکرار ارائه شده است؟
آیا نتایج به درستی ارائه شده است؟
آیا بحث مربوط ، دقیق و کاملاً مستند است؟
آیا نتیجه گیری داده های ارائه شده تأیید می شود؟
آیا زبان مورد قبول است؟
آیا شکل ها و جداول مناسب و خوب طراحی شده اند؟ آیا اطلاعات تکراری هستند؟ آیا اطلاعات زیادی وجود دارد؟
آیا منابع ذکر شده در متن در فهرست منابع گنجانده شده است؟
۲ نوع مقاله را تعیین کنید.
در مورد نوع مقاله ، حداقل سه گزینه دارید:

مقالات کامل یا ابتکاری مهمترین مقالات علمی هستند.
نامه ها یا مقالات کوتاه معمولاً برای ارسال فوری و اولیه تحولات مهم و ابتکاری منتشر می شوند.
مقالات مروری تحولات اخیر را در مورد یک موضوع داغ خاص خلاصه کرده و نکات مهمی را که قبلاً گزارش شده اند و اطلاعات جدیدی ارائه نمی دهند ، برجسته می کند. آنها معمولاً به دعوت ویراستار ارائه می شوند.
3. پست مورد نظر خود را انتخاب کنید.
نحوه انتخاب نشریه مناسب برای کار شما یک سوال رایج است. شرط بندی آموزش مقاله نویسی برای مبتدیان نکنید و این کلمه را بین بسیاری از پستها به طور همزمان پخش کنید. مقاله را فقط یکبار ارسال کنید و منتظر پاسخ داوران باشید.

متداول ترین روش برای انتخاب پست مناسب این است که به مقالاتی که مراحل نوشتن مقاله برای تهیه مقاله به آنها مراجعه کرده اید نگاه کنید. بیشتر آنها احتمالاً روی یک یا دو نشریه متمرکز شده اند. آخرین شماره های هر مجله (حتی در چاپ) را بخوانید و با موضوعات داغ و انواع مقالات پذیرفته شده آشنا شوید.

همچنین میزان رد بالای مقالات مجلات را در نظر بگیرید (به عنوان مثال ، Nature 90 articles مقاله ها را رد می کند) و اگر تحقیقات شما بحث برانگیز نیست ، روی مجلات کمتر محبوب با نرخ تأثیر کمتر تمرکز کنید. می توانید ضریب تأثیر انتشار را از طریق Science Gateway پیدا کنید.

4. به شرایط انتشار در راهنمای نویسندگان توجه کنید.
پس از انتخاب مجله ای برای ارسال مقاله خود ، به وب سایت مجله بروید و راهنمای نویسندگان را بارگیری کنید و دستورالعمل ها را بارها و بارها بخوانید!

راهنمای نویسندگان معمولاً شامل دستورالعمل های ویرایش دقیق ، مفاد ارسال مقاله ، هزینه دسترسی رایگان و دستورالعمل های حق نسخه برداری و اخلاقی است. نحوه نوشتن مقاله در آنها به خوبی توضیح داده شده است و نوعی آموزش رایگان برای نوشتن مقاله است. شما باید از راهنمای نویسندگان در مقاله خود ، حتی در اولین پروژه ، استفاده کنید و از ترتیب مناسب متن ، نقل قول ها ، لیست اختصارات و کلمات اختصاری ، شکل ها و جداول و غیره استفاده کنید.

5. به ساختار مقاله توجه کنید.
هر نشریه می تواند قالب خاصی برای نوشتن مقاله داشته باشد ، بنابراین مشورت آموزش مقاله نویسی برای مبتدیان با راهنمای نویسندگان بسیار مهم است. به طور کلی ، اکثر آنها از ساختار مشابهی پیروی می کنند:

بخشی که فهرست بندی و جستجوی موضوعات را امکان پذیر می سازد ، مقاله را آموزنده فردا الفبا ، جذاب و م makesثر می سازد. این بخش شامل عناوین ، نویسندگان (و دانشگاهها یا شرکتهای وابسته) ، چکیده و کلمات کلیدی است.
بخشی که شامل متن اصلی است ، که معمولاً به بخش های زیر تقسیم می شود: مقدمه ، روش ها ، نتایج ، بحث و نتیجه گیری.
بخشی که شامل تشکر ، منابع و افزودنیها یا افزودنیها می شود.
ساختار کلی کل مقاله در قالب IMRAD است که توسط انجمن ملی استاندارد آمریکا به عنوان یک ساختار استاندارد در سال 1979 منتشر شده است و به سوالات زیر پاسخ می دهد:

هر مقاله با عنوان ، خلاصه و کلمات کلیدی آغاز می شود. یعنی قبل از شروع مقاله نویسی ، عنوان مقاله ، چکیده و کلمات کلیدی را در ذهن خود آماده کنید.

متن اصلی مقاله علمی در قالبی به نام قالب IMRAD تنظیم شده است: این کلمه از حرف اول این کلمات تشکیل شده است:

مقدمه ، روش ، نتایج و بحث

مقدمه: چه کاری انجام دادید که منجر به مقاله شد؟ چرا این کار را کردی؟
روش: چگونه این کار را انجام دادید؟
نتایج: چه چیزی پیدا کردید؟
بحث: هدف از کل کار چیست؟
متن اصلی نتیجه گیری ، با تشکر ، منابع و منابع در زیر آمده است.

6. اخلاق انتشار را برای جلوگیری از تخلفات درک کنید.
یکی از بدترین مشکلات سرقت ادبی. سرقت ادبی می تواند عواقب وخیمی از نظر حرفه ای و قانونی داشته باشد. موارد نقض شامل جعل و تعریف داده ها ، استفاده نامناسب از آزمودنی ها و حیوانات در تحقیقات و استفاده از ایده ها یا عبارات آموزش مقاله نویسی برای مبتدیان توسط نویسنده دیگر بدون ذکر مناسب است. شما همچنین می توانید این جنایات را بدون قصد نقض اصول اخلاقی انجام دهید. منابع آموزشی عبارتند از منابع منابع اخلاق منابع (PERK) ، که توسط کمیته اخلاق (COPE) و اصول اخلاقی در وب سایت انتشارات و تحقیقات Elsevier منتشر شده است.

در اینجا چند اصل اساسی وجود دارد که هنگام تهیه مقاله باید به آنها توجه کنید:

به کار خود احترام بگذارید (اگر اهمیتی نمی دهید ، چرا باید به مجله علاقه مند باشید؟)
موفقیت هیچ دستور مخفی ندارد (فقط چند قانون ساده ، فداکاری و سخت کوشی).
همه داوران مقاله ، مانند شما دانشمندان مشغول هستند. برای صرفه جویی در وقت ، موارد را ساده کنید.
مراحل تهیه مقاله ، نحوه نگارش مقاله در 11 مرحله
همه می توانند سبک خاصی برای نوشتن مقاله داشته باشند. اما برای کسانی که تازه شروع به کار کرده اند ، این می تواند یک کار دشوار باشد. به همین دلیل ، پیشنهاد می کنیم مراحل یادگیری نحوه نوشتن مقاله مبتدی را دنبال کنید. سپس خواهید دید که مقاله شما به راحتی قالب بندی شده و به تدریج برای چاپ آماده می شود.

شکل ها و جداول را آماده کنید.
روشها را بنویسید.
نتایج را گزارش دهید.
بحث را بنویسید. نتایج را تکمیل کرده و قبل از نوشتن مقدمه بحث کنید. زیرا مراحل نوشتن مقاله، اگر استدلال ناقص است ، چگونه می توانید اهمیت علمی کار خود را در مقدمه به طور عینی ثابت کنید؟
نتیجه گیری واضحی بنویسید.
مقدمه ای قانع کننده و قانع کننده بنویسید.
خلاصه را بنویسید.
عنوان دقیق و توصیفی بنویسید.
کلمات کلیدی را برای تنظیم لیست انتخاب کنید.
یک تشکر بنویسید
منابع گزارشات
در ادامه درس مقاله نویسی ، هر مرحله را با جزئیات بیشتری مراحل نوشتن مقاله بررسی خواهیم کرد.