تراتل (Throttle) و موتورهای براشلس – گروه پژوهشی و صنعتی G-MOTOR

بیشتر مدل ها با ۱/۲ تا ۲/۳ تراتل به راحتی پرواز می کنند.موقع لانچ یا تیک آف با فول تراتل شروع کنید و وقتی که هواپیما به یک ارتفاع مناسب حدود ۳۰ متری رسید تراتل را به حدود نصف کاهش دهید و توجه کنید که ارتفاع هواپیما ثابت است یا نه اگر هواپیما در مسیر خود پرواز کرد بدون افت ارتفاع این سرعت مناسب است حالا شروع کنید برای هدایت هواپیما به چپ و راست و دور زدن اگر هواپیما دچار افت ارتفاع شد کمی تراتل را بالا ببرید. به گزارش خودرونویس، موستانگ بولیت به لطف بهره بردن از منیفولد، تراتل بادی و جعبه فیلتر هوا مشابه با مدل GT350 موستانگ، چند اسب بخاری نسبت به نسخه معمولی GT موستانگ قدرتمندتر شده است. علاوه بر این باتری بیشتری می­تونید روی پرنده قرار بدید پهپادهای دوزیست یا ویتول در برندهای معروف و مناسب حداقل ۲ ساعت تایم پرواز دارند ۱۱۰ الی ۱۲۰ دقیقه به ما تایمپرواز مفید میدهند. قابلیت این پهپاد اینه که به جای اینکه مثل یک پرنده بال ثابت بخواد تیکاف و لندینگ کنه و در خطر برخورد با مانع یا چیزی باشه مثل یک مولتی روتور عمود از روی زمین بلند میشه به ارتفاع لازم میرسه و از اونجا چهار موتور به مرور خاموش میشه و موتور پشت پرنده یا موتور کروز روشن میشه و پهپاد رو به جلو حرکت میکنه.

پس جمعبندی کنیم در رابطه با مولتی روتورها، مولتی روتورها پهپاد هایی هستند که به صورت عمودی از روی زمین بلند می­شوند به ارتفاع لازم می­رسند و (این نکاتی که خدمتتان میگویم برای تصویربرداری اتوماتیک است) به ارتفاع لازم می­رسند و از آنجا وارد منطقه­ای که از قبل برایشان تعریف کردیم میشوند تصویربرداری را انجام میدهند و دوباره می­آیند دقیقاً به صورت کاملا اتوماتیک همان جایی که بلند شدند بر روی زمین می­نشینند. لیفتراک های برقی رنج یک شرکت یونگ هاینریش قادر به بلند کردن بارازوزن 1تا 1.5 تن هستند که میتوانند حداکثر با سرعت 12.5 کیلومتر بر ساعت حرکت کند. در زمان سرد بودن هوا و سرد بودن دماي موتور (که از طريق سنسور هاي دما سنج که در کنار بلوکه موتور تعبيه شده اند اندازه گيري مي شود ) انزکتور هاي cold start با پاشش اضافي سوخت به گرم شدن سريع موتور کمک مي کند. اس ۲۰۰۰ ذاتا” یک ای سی یو گرم محسوب میشه… برای مثال اگه ده میلیگرم هیدروکسیدپتاسیم در هر گرم از اویل ما باشه TBN اویل ما ده هست این افزودنی در حقیقت کار خنثی سازی اسیدهای حاصل از احتراق رو انجام میده و با گذشت زمان و بالا رفتن رانینگ آورز روغن TBN افت میکنه تا جایی که به صفر نزدیک میشه و روغن دیگه خاصیت خنثی سازی نداره و انجین در خطر خوردگی قرار میگیره پس باید روغن عوض بشه.

پهپاد دست پرتاب پرنده­ای هست که زیر آن چرخ وجود نداره که مثل هواپیماهای واقعی بر روی یک باند حرکت کنند به سرعت حداکثری برسند و تیکاف کنند نه به این شکل نیست به این خاطر که ما در مناطقی که نقشه ­برداری می­کنیم معمولاً باندی برای ما وجود نداره این مناطق می­تونه یک منطقه کوهستانی باشه، بیابانی باشه و یا یک منطقه شهری باشه. پهپادی که شکل ظاهری اون شبیه هواپیماست شبیه یک پرنده بال ثابت اما روی هر بال یک میله گذاشتند و روی هر میله دو موتور یعنی یک کوادکوپتر. قطعات : موتورها ، ملخ ها ، بدنه ،فرستنده ، کنترلر و هر آنچه به نوعی به شما اجازه میدهد تا کوادکوپتر خود را از راه دور کنترل کنید و تنظیمات آن را تغییر داده و تنظیم کنید به عنوان قطعات کواد کوپتر تلقی میشود. مولتی یعنی چند و روتور به همان موتورهای کوادکوپترها گفته میشود به همان موتورهای مولتی روتورها گفته میشه. به این تکنیک، مدولاسیون عرض پهنای پالس (Pulse Width Modulation) یا به اختصار PWM گفته میشود. ضمن آنکه تمامی لوازم نام برده اعم از فلایویل سبک، هدرز و شمع و میل سوپاپهای متنوع به سادگی برای پراید در دسترس هستند. البته این رو که خدمتتون عرض می­کنم ساده است این قضیه امروزه ساده شده و ما بعد از طی سالیانی چند حدود ۴-۵ سال امروزه شاهد پهپادهایی هستیم که رابط کاربری خیلی خوبی را دارند و شما با استفاده از یک اپلیکیشن ساده که بر روی گوشیتون نصب می­کنید می­توانید پرنده را به سادگی و راحتی هدایت کنید این اتفاق ۱۰ سال پیش ۸ سال پیش به این صورت وجود نداشت.

مگر اینکه طراحی و تولید کننده برد یکسان باشه و فقط نام برند نوشته شده روی رادیو های با هم متفاوت باشه… در پرنده­ های کمپانی DGA که یکی از معروف­ترین کمپانی­های تولید کننده مولتی روتورهاست سنسورهای برخورد با موانع مختلفی را در چهار جهت و یا ۵ جهت و یا شش جهت پهپاد قرار دادند که اگر قرار باشه به مانعی نزدیک بشه و به مانعی مثل دیوار، درخت و یا کوه برخورد کنه پهپاد از حرکت متوقف میشه. هم اهرم گیربکس و هم ترمزدستی روی کنسول وسط قرار دارند. اما به صورت پیشفرض این پهپادها از GPS های rtk,ppk برخودار نیستند که شما میتوانید با یک تغییر کوچیک یک GPS ppk دقیق بر روی این پهپاد­ها نصب کنید و مختصات مراکز تصویری که در حین عکسبرداری اخذ میشه را با دقت بالا به دست بیارید. امنیت خصوصی بالا وبدون رهگیری چون تراکنش هارو میکس میکنه مثل ارز مونرو ولی قویترازون. سنسورهای برخورد با مانع از آن جهت که ما در ارتفاعات بالا برای مثال در ارتفاع ۱۰۰ متر یا بالاتر پرواز می­کنیم و در آن ارتفاع معمولاً موانعی نداریم شاید برای ما آیتم تأثیرگذار زیادی نباشه اما به عنوان یک آیتم و یک آپشن میتونه بر روی پهپاد شما وجود داشته باشه.