دوره آموزشی جامع سئو در 9 صوت – آموزش رایگان سئو 2021 + آزمون

این سوالی است که بیشتر افراد زمانی که میخواهند کار آموزش سئو را آغاز نمایند و سوالات زیادی در زمینه SEO در ذهنشان است, این سوال که موتورهای جستجو چگونه کار میکنند و یا از کجا می فهمند که چه وب سایت هایی را باید نشان دهند میتواند در ابتدا مطرح شود. بنابراین نتیجه میگیریم که به جای اینکه از روش های دیگر تبلیغاتی که عموما هزینه های زیادی دارند و شاید نتیجه مورد نظر را برای ما به ارمغان نیاورند, بهتر است کمی صبر کرده و با گذاشتن زمان و البته تکنیک های ویژه و منحصر به فرد بتوانیم Organic SEO را در سایت خودمان پیاده سازی نماییم. از اصلیترین تفاوتهای سئو کلاه سفید و سیاه, پذیرفته شده بودن تکنیک های سئو کلاه سفید توسط گوگل است. از این جهت بسیاری برای انجام SEO سایت به فکر روش هایی جهت دور زدن و یا گول زدن موتورهای جستجو هستند که امروزه دیگه این تکنیک ها و روش ها جایگاهی در سئو سایت ندارند. اگر نگاهی به محتوای نتایج جستجو در صفحه اول گوگل بپردازید، احتمالا متوجه خواهید شد که آنها تقریبا دارای جملات و کلمات کلیدی مشابهی هستند. در این حالت اگر کاربر url صفحه حذف شده را وارد کند و یا در نتایج گوگل نشان داده شود و بر روی آن کلیک کند با ارور 404 not found مواجه می شود.

به نقل از ویکی پدیا، بهینهسازی موتور جستجو ؛ (به انگلیسی: Search Engine Optimization)، بهاختصار سئو (به انگلیسی: SEO)، یکروند مناسب برای بهتر دیده شدن یک وبسایت یا یک صفحه وب در نتایج جستجو طبیعی یک موتور جستجو است. البته برای رسیدن به این هدف باید زمان را هم چاشنی کار خودتان نمایید و این امکان وجود ندارد که یک شبه به این مهم دست پیدا نمایید. فروش هم به شرطی که لینک داده شده، به فروشگاه منتهی شود یا اینکه سایت گیرنده بتواند کسی که وارد سایت می شود را به سمت فروش سوق دهد. برندینگ هم به شرطی که Anchor Text را اسم سایت گذاشته باشند. احتمالا شما هم متوجه شده اید گه وقتی صحبت از سئو می شود، همه به دنبال کسب جایگاه بهتر در گوگل هستند. اما جالب است بدانید که چنانچه این کار به خوبی و همراه با استانداردها انجام شود به کار بسیار لذت بخشی برای شما تبدیل خواهد شد. با توجه به این موارد، کاملا واضح است که شما باید از قوانین گوگل پیروی کنید تا دل او را بدست آورید و گوگل هم در مقابل با سخاوتمندی باعث افزایش ترافیک سایت شما شود. سئو محتوا یکی از انواع کارهایی محسوب میشود که شما میتوانید در راستای بالا بردن رتبهی سایت خود انجام دهید؛ دقت داشته باشید که سئو محتوا کار سخت و دشواری نخواهد بود و شما میتوانید به راحتی با در نظر گرفتن و رعایت برخی از نکات به خوبی این کار را انجام دهید.

در ابتدا باید بدانید که در آن واحد موتور جستجو تمامی سایت های دنیا را جستجو نمیکند بلکه قبلا و سر فرصت این کار را انجام داده است و نتیجه این بررسی و آنالیز را که توسط “الگوریتم های جستجو” خود انجام میدهد, نتیجه را در صفحات SERP به شما نشان می دهد. همچنین برای افزایش بازدید وبسایت اصول و قواعد رپورتاژ نویسی به شما آموزش داده می شود. طبیعی است در شروع کار, از وبسایتی بکلینک دریافت نکنید, به همین دلیل با ساخت چند بکلینک به شکلی طبیعی, میتوانید گوگل را از وجود وبسایت خودتان آگاه کنید. معمولاً وبسایتهایی که بالاترین مکان و بیشترین تکرار در صفحه نتایج جستجو را دارند، بازدید کننده بیشتری از طریق موتورهای جستجو به دست میآوردند و این بازدیدکنندگان میتوانند به مشتری تبدیل شوند. سئو (بهينهسازی موتور جستجو) به معنای فريب و يا دستکاری موتورهای جستجو با روشهای غير اخلاقی نيست. برای آشنایی بیشتر با اصول سئو و مواردی که باید با آنها آشنا شوید، خواندن ادامهی این مطلب را به شما پیشنهاد میدهیم. در صورتیکه شما نیز چنین حسی دارید، میتوانید آینده خویش را دگرگون نمائید.

برای مطالعه بیشتر در این زمینه مطلب داده های ساختار یافته را مطالعه کنید. برای مطالعه بیشتر میتوانید “SEM چیست و فرق PPC و CPC” مطالعه کنید. قبل از دادن رپورتاژ آگهی حتما هدف خود را از این کار مشخص کنید (به نظر من اگر هدفی به جز بک لینک معتبر دارید می توانید خیلی کارهای دیگر انجام دهید با هزینه های پایین تر) و برای این موضوع حتما به PA, DA, MOZRank دقت کنید. سعی کنین برای یک شروع مبتدی ولی قوی در سئو برای خودتون چند کلمه کلیدی خیلی ساده رو در نظر بگیرین. سئوکار کسی است که می تواند با انجام فرایندهای سئو (بهینه سازی سایت برای گوگل) موجب ارتقای سایت در یک سری کلمات کلیدی هدف شوند. اما ما در آموزش سئو خودمان در سایت الگوها کاملا از روش هایی استفاده میکنیم که رتبه صفحات سایت در موتورهای جستجو ماندگار باشند و تنها با صرف زمانی بر روی آنها دائما آن صفحات را بالا نگه داریم. این روشها, امروزه منسوخ شدهاند و گوگل آگاهی کاملی بر آنها دارد. مثلا اگر ساخت بک لینک انبوه در گذشته تاثیر کاملا مثبتی در رتبه سایت داشت ، امروزه بک لینک ها انبوه یکی از عوامل افت رتبه و جریمه سایت محسوب می شوند.