شش فروند 747 به داخل فرودگاه هلند پرواز کردند – اما پس از آن نتوانستند آنجا را ترک کنند

(CNN) – شش فروند بوئینگ 747-400 لوفت هانزا در تابستان – در فرودگاه توونته ، یک مرکز هوایی کوچک هلندی در شمال شرقی کشور فرود آمد – اما پس از آن ماهها درگیر مانده بود.

هواپیما به دلیل کاهش برنامه پرواز شرکت هواپیمایی آلمان در پی شیوع بیماری همه گیر Covid-19 از سرویس خارج شد و در طی ماه های ژوئن و ژوئیه به توونته رسید.

به محض اینکه هواپیماها بر روی آسفالت فرودگاه قرار گرفتند ، شایعات به سمت تخریب شنیده می شد.

مطمئناً ، از این شش هواپیما پنج فروند بعداً به شرکت بازیافت هواپیما GE Aviation Materials ، مستقر در فرودگاه موهاوی کالیفرنیا فروخته شد.

اما یک صید وجود داشت – سازمان بازرسی محیط زیست و حمل و نقل انسانی هلند (ILT) پروازها را از ترک تونته منع کرد.

بنابراین یک روند پیچیده مذاکره آغاز شد ، که بن بست در نهایت پنجشنبه گذشته حل شد.

هواپیماهای زمینی

فرودگاه Lufthansa Twente (2)

تصویر اینجا: ششمین بوئینگ 747-400 لوفت هانزا که در ماه ژوئیه وارد فرودگاه توونته می شود.

VINCENT JANNINK / ANP / AFP از طریق گتی ایماژ

قبل از این مصوبه ، ILT به CNN Travel گفته بود که هواپیماها نمی توانند حرکت کنند زیرا فرودگاه تونته گواهی ایمنی مناسبی ندارد.

در تونته ، هواپیماهای بزرگتر مانند بوئینگ 747 – در حال حاضر برای اهداف تخریب مجاز به فرود هستند ، اما نمی توانند بلند شوند.

فرودگاه Tiny Twente تنها یک باند را در خود جای داده است. این فرودگاه که قبلاً هم برای هواپیمایی غیرنظامی و هم نظامی مورد استفاده قرار می گرفت ، از سال 2007 فقط برای استفاده تجاری استفاده می شد و همچنین خود را به صورت آنلاین “مکان ایده آل هواپیمایی تجاری” توصیف می کرد.

همچنین یک شرکت برچیدن در محل وجود دارد – Aircraft End-of-Life Solutions (AELS) ، که هواپیماهای دیگری را که قبلاً متعلق به شرکت های هواپیمایی از جمله KLM و Lufthansa بودند ، از بین برد.

سخنگوی ILT چهارشنبه گذشته به CNN Travel گفت: “زیرساخت های فرودگاه لحظه ای برای برخاستن از هواپیماهای بزرگتر و سنگین تر مناسب نیست.” “هیچ یک از اپراتورهای فرودگاه نیز مجوز انحراف از قوانین ایمنی بین المللی را درخواست نکرده است. این می تواند خطرات امنیتی را ایجاد کند.”

لوفت هانزا به CNN Travel گفت که وقتی این شرکت هواپیمایی شش بوئینگ 747 را در تابستان به زمین نشست ، هواپیماهای بزرگتر به دلایل غیرتجاری و ذخیره سازی مجاز به پرواز بودند.

قرار بود این اختلاف در دادگاه با شکایت بین ILT و Technology Base ، مرکز فرودگاه حل شود ، اما مصالحه ای انجام شد: ILT “یک استثنا یکبار مصرف” را صادر کرد و به هواپیماها اجازه خروج داد. ILT گفت برخی از موارد ایمنی وجود دارد که باید رعایت شود – یعنی اینکه 747 ها “سوخت کمی” حمل می کنند و “هواپیما باید سبک باشد”.

پنجشنبه گذشته ILT در بیانیه ای گفت: “هر دو طرف توافق دارند كه وضعیت فعلی امور قابل تکرار نیست.” “هواپیماهای لوفت هانزا می توانند از فرودگاه توونته حرکت کنند. اولین هواپیما به زودی ترک می شود.”

سخنگوی لوفت هانزا روز پنجشنبه به CNN Travel گفت: “ما از این توافق استقبال می کنیم.”

بسیاری از شرکت های هواپیمایی پیش از تسریع هرچه بیشتر شیوع ویروس کرونا ، در حال برنامه ریزی برای بازنشستگی بوئینگ 747 ، ملقب به “ملکه آسمان ها” از ناوگان خود بودند.

به عنوان مثال بریتیش ایرویز ، ماه های زودتر از موعد مقرر ، هواپیمای نهایی بوئینگ 747 خود را در اکتبر 2020 بازنشسته کرد.

هواپیمای محبوب با خلبانان و مسافران ، 747 به طور گسترده ای با جت های جدیدتر و کارآمدتر جایگزین می شود.

Leave a reply

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>