قیصر رستاخیز: شهر ارواح استرالیا برای تحولات اساسی آماده شده است

(CNN) – قزاق دورافتاده با خیابان های خالی و وحشتناک ، تاریخ تاریک ، معماری استعماری و مکان خیره کننده ساحلی ، یک جاذبه گردشگری بی نظیر اما با ارزش است.

و اکنون ، تمام این شهر ارواح استرالیای غربی می تواند به زودی در بازار عرضه شود.

قزاق که در 1300 کیلومتری شمال پرت واقع شده است ، 70 سال پیش رها شد. هنوز هم توسط ساختمان های تاریخی و نگهداری شده آراسته شده است.

محل تولد صنعت مروارید استرالیا ، در سال 1910 با گشودن یک بندر جدید به شمال آن منحل شد ، سپس در سال 1950 خالی شد.

امروز فقط یک سرایدار در آن ساکن است که وظیفه دارد شهر را مرتب و مرتب نگه دارد – و برای گردشگران گاه به گاه تکان می دهد.

به زودی ، اما می توان قزاق را از خواب زمستانی خارج کرد ، زیرا گزارش شده است که برنامه هایی برای توسعه آن به یک جاذبه بزرگ گردشگری کامل با اقامتگاه های بوم گردی ، کافه ها ، گالری ها و امکانات کمپینگ در حال انجام است.

قزاق علی رغم نشستن از راه دور در شمال غربی استرالیای غربی (WA) در مکانی عالی در مثلث گردشگری منطقه پیلبارا واقع در خلیج مرجان ، کاراتا و پارک ملی کارجینی قرار دارد.

دهه هاست که در مورد توسعه قزاق بحث شده است ، اما سرانجام در اواخر اکتبر سال 2020 پیشرفت حاصل شد.

هر سرمایه گذار که قصد توسعه قزاق را دارد باید به توافق نامه های استفاده از زمین و میراث بومی پایبند باشد.

یک دوره تاریک در تاریخ استرالیا

قزاق ارتباط عمیقی با مردم بومی استرالیا دارد ، که بیش از 40،000 سال در این منطقه ساکن بوده اند و در اواسط و اواخر دهه 1800 در روزهای تازه صنعت مروارید WA مورد وحشیگری قرار گرفته اند.

در پلاک قزاق آمده است: “دفعه بعدی که به زیبایی مروارید استرالیای غربی خیره می شوید ، برای مردم بومی که در تاریکترین روزهای صنعت چنین وحشتناکی متحمل رنج شدند ، فکر کنید.”

این به بردگی مردان ، زنان و کودکان بومی اشاره دارد که مجبور شدند برای مروارید شیرجه بزنند. آنها این کار را کردند تا ثروت برای غربیانی بدست آورند که 20 هزار سال پس از اولین برداشت و تجارت این گوهرها توسط بومیان این کشور ، مروارید را در استرالیا آغاز کردند.

گرچه این یک دوره تلخ از تاریخ WA است ، این پلاک بخشی از راه الهام بخش Warlu است ، یک مسیر 2،480 کیلومتری از شمال ایالت ، که گردشگران را با مکان ها ، عقاید و فرهنگ اصلی بومی آشنا می کند.

طبق گفته ناتاشا ماهار ، مدیرعامل هیئت گردشگری شمال غربی WA ، قزاق بهترین سایت برای تجارت جدید بومی گردشگری متمرکز بر تاریخ مروارید خواهد بود.

نمای بیرونی دادگاه قزاق که در سال 1895 ساخته شده است.

نمای بیرونی دادگاه قزاق که در سال 1895 ساخته شده است.

رابرت گاروی / جهانگردی استرالیای غربی

او می گوید این شهر با جوایز سالانه هنر قزاق ، که طی 28 سال گذشته آثار هنری از سراسر منطقه پیلبارا ، از جمله بسیاری از آثار بومی باورنکردنی را به نمایش گذاشته است ، از موفقیت زیادی برخوردار شد.

مهار به سی ان ان سفر می گوید: “در خارج از سه هفته جشنواره جوایز ، قزاق تقریباً رها شده است ، بنابراین دیدن شهر به روشی پایدار بسیار عالی خواهد بود تا بتواند در تمام طول سال پر جنب و جوش باشد.”

“گفتن داستان مروارید قزاق ها از منظر بومیان یک ابتکار گردشگری عالی در اینجا خواهد بود.”

محیط غیر معمول و شهر ارواح شهر نیز تجربه ای بی نظیر را ارائه می دهد.

او می گوید: “وقتی در اطراف این مکان خالی قدم می زنید و تمام ساختمانهای زیبا و قدیمی آن را می بینید احساس می کنید برای درک تاریخچه آن جاذبه شده اید ، چرا این مکان رها شده است”

قزاق یکی از بیش از دوازده شهر ارواح در سراسر WA است ، یک ایالت عظیم تقریبا چهار برابر بزرگتر از تگزاس.

با حدود 80 درصد از 2.7 میلیون ساکن این ایالت در پایتخت ایالت پرت زندگی می کنند ، این مقدار فضای خالی فوق العاده ای را به جا می گذارد. پنهان شدن در برخی از این گوشه های منزوی در گذشته شهرهای پر رونقی بوده که با خشک شدن صنایع تولید کننده آنها تخلیه شده اند.

بدنام ترین شهر ارواح در 200 کیلومتری جنوب شرقی قزاق واقع شده است. ویتنوم که اغلب به عنوان کشنده ترین مکان در استرالیا خوانده می شود ، در سال 2008 توسط دولت WA به دلیل سرشار شدن از آزبست کشنده محکوم شد.

طبق گزارشات ، این ماده معدنی دهها سال در ویتنوم استخراج شد و منجر به مرگ بیش از 2000 نفر از ساکنان این شهر در اثر سرطان شد.

اگرچه دولت WA از مسافران می خواهد كه از ویتنوم خودداری كنند ، اما به دلیل خطر الیاف آزبست موجود در هوا ، به یك نقطه تاریك گردشگری تبدیل شده است. اما جدا از بدنامی که به عنوان یک شهر ارواح خطرناک به دست آورد ، ویتنوم چیزهای کمی برای ارائه به گردشگران دارد.

در مقایسه ، قزاق جذابیت سخاوتمندانه ای دارد. برخلاف برخی دیگر از شهرهای ارواح WA ، این شهر برای نابودی باقی نمانده است. قزاق از وضعیت حفاظت از میراث برخوردار است ، به این معنی که ساختمانهای باشکوه سنگ بلوط آن در قرن نوزدهم به طرز چشمگیری حفظ شده اند.

سواحل ، ورزشهای آبی و ساختمانهای میراثی

بناهای باشکوه قرن نوزدهم قزاق به خوبی حفظ شده اند.

بناهای باشکوه قرن نوزدهم قزاق به خوبی حفظ شده اند.

اداره برنامه ریزی ، اراضی و میراث استرالیای غربی

بازدید کنندگان از قزاق ، که به طور معمول در شهر کاراتا در نزدیکی آن اقامت می کنند ، می توانند یک مسیر پیاده روی مشخص را دنبال کنند که از برجسته ترین سازه های آن عبور می کند. اینها شامل دفتر اصلی پست ، دفتر ثبت ، خانه گمرک ، پادگان پلیس و قفل کردن ، فروشگاه Galbraith و دادگاه است که اکنون به عنوان یک موزه رایگان فعالیت می کند.

از Tien Tsin Lookout قزاق که در مجاورت مرکز قرنطینه جذام 110 ساله است ، می توانید از منظره پانوراما شهر و خط ساحلی لذت ببرید.

یک دیدگاه کاملاً خوب ، Reader Head Lookout ، درست در شمال شهر است و به بازدیدکنندگان این امکان را می دهد که عظمت سواحل قزاق را جذب کنند. یک ساحل شن و ماسه طولانی ، بکر و کاملا خالی از سکنه ، Settlers Beach به طرز شگفت انگیزی آرام است.

علاوه بر شنا و آفتاب گرفتن ، ساحل نزدیک قزاق به دلیل مناسب بودن در ورزشهای آبی مانند ماهیگیری ، کایاک سواری و غواصی در آب ، مشهور است.

ماهار می گوید این محیط آرام قزاق را به مکانی جذاب برای یک اقامتگاه بوم گردی تبدیل کرده و افزود امیدوار است که هرگونه توسعه شهر با محیط بکر آن ترکیب شود.

سخنگوی دولت ایالتی WA به CNN Travel تأیید کرد که سرمایه گذاران می توانند علاقه خود را برای به دست آوردن عنوان آزاد سهام قزاق که برابر با مالکیت است ، ثبت کنند.

اما آنها تأكید كردند كه دولت WA در این مرحله فقط به دنبال جلب علاقه سرمایه گذاران است و قزاق هنوز برای اجاره یا خرید در دسترس نیست. آخرین مهلت ثبت نام 20 نوامبر سال 2020 است.

سخنگو می گوید: “هدف ROI (ثبت علاقه) فعال کردن و احیای سایت شهر است ، در مقابل دستیابی به ارزش پولی.” “در صورت یافتن یک طرفدار موفق ، ترتیبات لازم برای مدیریت طولانی مدت دارایی فراهم خواهد شد ، منوط به کلیه مصوبات مربوطه ، از جمله عنوان بومی و ملاحظات حفاظت از میراث.”

در هر صورت ، به نظر می رسد که قزاق برای مدت طولانی دیگر ممکن است یک شهر ارواح نباشد.