“پیاز شیشه ای” فرمول “Knives Out” را در دنباله نتفلیکس صیقلی تیز می کند.CNN

«پیاز شیشه‌ای: رمز و راز چاقویی» که به چالش همسان‌سازی با سلف موفق خود می‌پردازد، فرمول تیز را حفظ می‌کند، با چیدمانی که حتی بیشتر شبیه ادای احترام آگاتا کریستی به نظر می‌رسد قبل از شروع یک سری پیچ و تاب‌های بسیار هوشمندانه. نویسنده – کارگردان، ریان جانسون، دوباره گروه بازیگران محکمی را پشت سر دنیل کریگ گردآوری می کند، اما استفاده او از زبان – جایی که یک کلمه به هدر می رود – است که در نهایت به دنباله آن برتری می دهد.

نت‌فلیکس به‌طور فرصت‌طلبانه اقدام به خرید فرنچایز «Knives Out» کرد و با خروج از رویکرد معمول خود «Stroke the filmmakers’ egos» در توزیع تئاتر، در واقع یک اکران گسترده تنها یک هفته‌ای فیلم را قبل از عرضه به سرویس استریم در سال 2018 ارائه خواهد کرد. اواخر دسامبر احتمالاً بیشتر مردم همچنان منتظر خواهند بود تا آن را در خانه‌هایشان مصرف کنند، اما برای کسانی که این کار را انجام می‌دهند، مطمئناً با تماشاگران قدرشناس خوب بازی می‌کند.

پس از پویایی خانواده در «چاقوها بیرون»، که به همه انگیزه داد تا پدرسالار را بکشند، جانسون دست خود را در محیطی متفاوت امتحان می‌کند، با میلیاردر عجیب‌وغریب، مایلز برون (ادوارد نورتون)، که دوستان قدیمی‌اش را به یک خانه دعوت می‌کند. گریز مرموز قتل (در طول کووید، نه کمتر) در جزیره منزوی یونانی او، جایی که آنها وظیفه دارند “قتل” او را حل کنند.

بازی، با این حال، یک چرخش غیرمنتظره به خود می‌گیرد و با دعوت از کارآگاه ارشد کریگ، بنوا بلان، شروع می‌شود، که در مقیاسی تقریباً برابر، درخشان و عجیب است.

در مورد فهرست التقاطی مهمانان/قاتلان احتمالی (و/یا قربانیان)، آنها شامل یک طراح مد/توپ شلیک رسانه های اجتماعی (کیت هادسون) و شریک زندگی او (جسیکا هنویک)، یک تأثیرگذار تناسب اندام (دیو باوتیستا) و دوست دخترش می شوند. یار (مدلین کلاین)، دانشمند (لسلی اودوم جونیور)، سیاستمدار (کاترین هان)، و جالب‌تر از همه، شریک تجاری سابق مایلز (جانل مونا).

اگرچه جدیدترین فیلم به وضوح فاقد حس کشفی است که به نسخه اصلی خوش آمد می گوید – و حتی ژاکت کریس ایوانز را به یک کالای ضروری تبدیل کرده است (کریس ایوانز شامل نمی شود)، جانسون به اندازه کافی باهوش است که تشخیص دهد در حالی که این در مورد بارگذاری مجدد است، نه اختراع مجدد ، تغییر مکان ها همچنان می تواند فرمول را تازه کند.

علاوه بر این، کریگ به وضوح در حال داشتن توپ با این نقش جدید است و لباس‌های پوشیده و بدنی خود را برای شکل مغزی‌تر مبارزه با جرم و جنایت، با هدیه‌ای شبیه هرکول پوآرو برای استراق سمع و فوگهورن لگهورن توانگ جنوبی معامله می‌کند.

در یکی از آن «در مقابل زود زانو بزن!» طبق گزارش‌ها، نتفلیکس برای به دست آوردن این دنباله‌ها هزینه هنگفتی پرداخت کرده است، که رک و پوست کنده آن معامله‌ای است که یک فیلم کوچک سرگرم‌کننده را تهدید می‌کند و با ایجاد انتظارات غیرمنطقی آن را خراب می‌کند.

خوشبختانه، «پیاز شیشه‌ای» لایه‌های جدیدی برای کاوش پیدا می‌کند، به‌گونه‌ای که باعث می‌شود هر چند سال یک بار، هر کجا و هر طور که بخواهد آن را مصرف کند، یک ایده کاملاً منطقی به نظر برسد.

«پیاز شیشه‌ای: رمز و راز چاقو» در تاریخ 23 نوامبر در سینماهای ایالات متحده و 23 دسامبر در نتفلیکس اکران می‌شود. دارای رتبه PG-13 است.