چرا گردشگری خواب رونق گرفته است

یادداشت ویراستار: برای سری خبرنامه خواب، اما بهتر از CNN ثبت نام کنید. ما راهنمای هفت قسمتی نکات مفیدی برای رسیدن به خواب بهتر دارد.CNN

رفتن به تعطیلات ممکن است راهی غیرمتعارف برای بهبود عادات خواب به نظر برسد.

اما گردشگری خواب چند سالی است که محبوبیت بیشتری پیدا کرده است، به طوری که تعداد فزاینده‌ای از اقامت‌های متمرکز بر خواب در هتل‌ها و استراحتگاه‌ها در سراسر جهان مشاهده می‌شود.

از زمان شیوع بیماری همه گیر، با توجه به اینکه تعدادی از موسسات با سابقه توجه خود را به کسانی که از کمبود خواب رنج می برند، توجه خود را متمرکز کرده اند، به شدت افزایش یافته است.

در طول 12 ماه گذشته، پارک حیات نیویورک سوئیت خواب ترمیمی Bryte را افتتاح کرده است، یک سوئیت 900 فوت مربعی مملو از امکانات رفاهی خواب، در حالی که Rosewood Hotels & Resorts اخیرا مجموعه ای از استراحتگاه ها به نام کیمیاگری خواب را راه اندازی کرده است. برای “ترویج استراحت” طراحی شده اند.

زدول، اولین هتل خواب محور لندن، که دارای اتاق هایی مجهز به عایق صوتی نوآورانه است، در اوایل سال 2020 افتتاح شد و شرکت سازنده تخت خواب سوئدی هاستنز، اولین هتل Hästens Sleep Spa در جهان، یک هتل بوتیک 15 اتاقه، را در شهر پرتغال کویمبرا تاسیس کرد. سال بعد.

سوئیت خواب ترمیم کننده Bryte، مملو از امکانات خواب، در پارک حیات نیویورک در ژانویه راه اندازی شد.

پس چرا خواب به طور ناگهانی به کانون بزرگ صنعت سفر تبدیل شده است؟

دکتر ربکا رابینز، محقق خواب و یکی از نویسندگان کتاب “خواب برای موفقیت!” معتقد است که این تغییر مدت زیادی است، به ویژه در مورد هتل ها.

او قبل از اشاره به اینکه صنعت هتلداری عمدتاً بر روی چیزهایی متمرکز شده است که در گذشته خواب را کاهش می‌دهند، به سی‌ان‌ان سفر می‌گوید: «وقتی کار به میان می‌آید، مسافران هتل‌ها را برای مکانی برای خواب رزرو می‌کنند.

او می‌افزاید: «مردم اغلب سفر را با وعده‌های غذایی کم‌رنگ، افزایش زمان خواب، جاذبه‌ها و کارهایی که در سفر انجام می‌دهید، مرتبط می‌کنند، که واقعاً به قیمت خواب است.

اکنون، من فکر می‌کنم یک تغییر لرزه‌ای عظیم در آگاهی و اولویت‌بندی جمعی ما در مورد سلامتی و رفاه رخ داده است.»

به نظر می رسد همه گیری جهانی نقش مهمی در این امر داشته است. یک مطالعه منتشر شده در مجله پزشکی خواب بالینی نشان داد که 40 درصد از بیش از 2500 بزرگسالی که در آن شرکت کردند، کاهش کیفیت خواب خود را از شروع همه‌گیری گزارش کردند.

“در دوران کووید-19 توجه زیادی به خواب وجود داشته است، و به احتمال زیاد، زیرا افراد زیادی با این مشکل دست و پنجه نرم کرده اند. [sleep]دکتر رابینز می گوید.

مالمیندر گیل، هیپنوتراپیست، مدیتیشن و مربی جامع نگر نیز متوجه تغییر نگرش نسبت به خواب شده است.

گیل به سی‌ان‌ان سفر می‌گوید: «به نظر می‌رسد همه چیز به سمت طول عمر پیش می‌رود، و من فکر می‌کنم که این موضوع واقعاً به همه چیز دامن زده است.

«زیرا جای تعجب نیست که خواب جنبه مهمی از زندگی ما است. کم خوابی می تواند باعث ایجاد بسیاری از مسائل مختلف در بدن و سلامت روان شما شود.

بنابراین، اضطراب، افسردگی، خلق و خوی ضعیف، نوسانات خلقی – همه جور چیزها، علاوه بر خستگی.

گیل با Cadogan، یک هتل بلموند در لندن، همکاری کرده است تا یک سرویس ویژه برای مهمانانی که مشکلات خواب دارند به نام Sleep Concierge ایجاد کند.

این سرویس شامل ضبط مراقبه خواب‌آور، منوی بالش با گزینه‌هایی است که میهمانانی را که ترجیح می‌دهند به پشت یا پهلو بخوابند، گزینه پتوی وزن دار، چای قبل از خواب که مخصوص این سرویس ساخته شده است، و یک بالش معطر است. غبار.

گیل در مورد اقلام مختلف ارائه شده در این سرویس می گوید: “چیزهای مختلف برای افراد مختلف در مراحل مختلف زندگی آنها کار می کند.”

هتل براون در میفر لندن، تجربه دو شبه «فورته وینکز» را در ماه اکتبر راه اندازی کرد.

ما سعی کرده‌ایم شانس‌ها را به نفع خود جمع کنیم. اگر همه این موارد را با هم ترکیب کنید، می‌توانم بگویم که احتمال خواب باکیفیت‌تر بیشتر است. اما من فکر نمی‌کنم یک اندازه برای همه وجود داشته باشد.»

انواع برنامه‌ها و/یا استراحت‌های متمرکز بر خواب که توسط هتل‌ها و استراحتگاه‌ها ارائه می‌شوند نیز متفاوت هستند و مؤسسات مختلف به روش‌های متفاوتی به این مفهوم نزدیک می‌شوند.

برند هتل مجلل Six Senses انواع برنامه‌های خواب کامل، از سه تا هفت روز یا بیشتر را در تعدادی از املاک خود ارائه می‌کند، در حالی که هتل براون، یک هتل روکو فورته در می‌فر، لندن، اخیراً «فورته وینکز» را راه‌اندازی کرده است. تجربه دو شب به خصوص برای کمک به مهمانان در “خوابی آرام” ایجاد شده است.

دانیلا مور، مدیر ارشد روابط عمومی گروه Rocco Forte Hotels توضیح می دهد: «خواب بسیار مهم است و ما متوجه شدیم که پس از قرنطینه و کووید، روندی در گردشگری خواب و به طور کلی سلامتی رخ می دهد.

بنابراین ما می‌خواستیم از این فرصت استفاده کنیم و هتل براون را به عنوان هتلی به نمایش بگذاریم که به شما اهمیت می‌دهد که بهترین خواب شبانه را داشته باشید.

برای گیل، ظهور بیشتر و بیشتر از این نوع تجربیات نشانه‌ای از این است که «روایت بیدار ماندن برای انجام کارها» به چالش کشیده می‌شود و مردم شروع به درک عمیق‌تر از اهمیت خواب می‌کنند.

سوئیت خواب پارک حیات نیویورک دارای یک تخت ترمیمی کینگ Bryte و محصولات تقویت کننده خواب مانند پخش کننده اسانس، کتانی نولاپلی و ماسک های خواب است.

اما آیا تجربه‌های کوتاه‌مدت سفر متمرکز بر خواب واقعاً تأثیر طولانی‌مدتی بر خواب کلی فرد دارد؟

به گفته دکتر رابینز، تجارب سفر با محوریت «استراتژی‌های خواب سالم» که هدف آنها تامین ابزارهای مورد نیاز مهمانان برای بهبود خواب است، می‌تواند بسیار سودمند باشد، مشروط بر اینکه یک متخصص پزشکی یا علمی معتبر به نحوی درگیر باشد تا در تعیین آن کمک کند. آیا ممکن است چیز دیگری در بازی وجود داشته باشد.

او با اشاره به شرایطی مانند آپنه خواب، سندرم پای بی قرار یا بی خوابی به عنوان مثال های بالقوه توضیح می دهد: “اگر شخصی به یکی از این استراحت ها مراجعه کند، و هیچ پیشرفتی نمی بیند، می تواند به دلیل اختلال خواب درمان نشده باشد.” .

به همین دلیل بسیار مهم است که مطمئن شویم هتل‌ها با دانشمندان و متخصصان پزشکی که می‌توانند این استراتژی‌ها را به دقت ارائه دهند، همکاری می‌کنند.

ماندارین اورینتال، ژنو با همکاری با CENAS، یک کلینیک خصوصی خواب پزشکی در سوئیس، برای مدیریت یک برنامه سه روزه که الگوهای خواب مهمانان را به منظور شناسایی اختلالات خواب بالقوه مطالعه می کند، قدمی فراتر برداشته است.

اگرچه اکثر موسسات و تجربیات متمرکز بر خواب در بخش سفرهای لوکس قرار می گیرند، دکتر رابینز معتقد است که همه هتل ها و استراحتگاه ها باید این را در اولویت قرار دهند.

او می‌افزاید: «راه‌هایی وجود دارد که می‌توان آن را برای هر سطح معنی‌دار کرد،» و اشاره می‌کند که «هزینه زیادی برای گذاشتن یک جفت گوش‌گیر در کنار میز خواب ندارد.»

همانطور که گردشگری خواب همچنان در حال رشد است، دکتر رابینز می گوید که مشتاقانه منتظر است ببیند “چه کسی واقعاً به پیشگامی و تفکر خلاقانه در مورد این فضا ادامه می دهد” و تاکید می کند که راه های بی شماری وجود دارد که هنوز به طور کامل در مورد سفر و سفر کاوش نشده اند. علم خواب

او می افزاید: «مفهوم سفر واقعاً شما را جوان می کند و به شما امکان می دهد با طراوت و بازسازی به خانه بازگردید، پیشنهاد واقعاً هیجان انگیزی است.

اعتبار تصویر برتر: هتل های روکو فورته